Gram Altın Biriktirenler Para Piyasaları Uzmanı 540 TL'yi Açıkladı

Gram altın, çeyrek altın toplayıp yatırım yapanlar için uzman isim analizlerde bulundu. Gram altının sıkışık bir değer aralığında olduğunu ifade edilen analizde, 540 TL rakamı esas alındı.

Finans 07.09.2021 - 12:12 07.09.2021 - 12:14 Mustafa KARAGÖZ

Gram altının ne kadar olacağına dair yeni değerlendirme ünlü ekonomist İslam Memiş'ten geldi. Memiş katıldığı bir canlı yayın kapsamında altın fiyatlarının önümüzdeki günlerde nasıl bir yol izleyeceğini analiz etti. 

EKONOMİ UZMANI MEMİŞ'TEN GRAM ALTIN YORUMU

A Para yayınına katılan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş son gelişmeleri aktardı ve görüşlerini paylaştı. Konuşmasında altın fiyatları üzerinde duran İslam Memiş, yatay seyrin ons bazında korunabileceğini söyledi. Eylül ayı sonunda gerçekleştirilece olan FED toplantısı işaret edilen değerlendirmelerde ons altının 1800 dolar bandından uzaklaşmak istediği vurgulandı.

Memiş kısa vadeli altın beklentisinde ons altının 1800 ve 1820 dolar seviyelerini görebileceğini söyledi. 2021 yılı sonunda altın fiyatlarının ne kadar olacağına ilişkin görüşlerii de katılıdağı canlı yayında aktaran ekonomis İslam Memiş 2021 yılının son döneminde ons altının 1920 dolar bandını görebileceğini söyledi. Küresel piyasalarda oluşan yüksek enflasyon beklentisinin devam etmesi durumunda ons altın için 1960 dolar seviyesinin konuşulacağı ifade edildi.

Memiş ons altında yukarıda yönlü yönlü hareketlerde 1960 dolar bandının çok kritik olduğunu vurguladı.

Gram altının ne kadar olacağına dair rakam veren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altın fiyatlarının 478 TL ile 488 TL arasında sıkıştığını söyledi.

Önümüzdeki süreç için beklentilerini açıklayan Memiş gram altın için "488 lira kırılsaydı 492-497 kademeli yükselişlerden söz edebilirdik. Yılın son çeyreğine kaldı. Hatta 500-520-540'lı rakamlar sonrası yukarı yönlü hareketlerin devamını gelebilir. Doların hem uluslararası piyasalarda değer kazanma ihtimali gram altın fiyatı içinde yeni zirveler gelme ihtimalini göz önünde bulundurmama neden oluyor" yorumunda bulundu.

Memiş gram altın değerlendirmesinin sonunda ise yılın son çeyreğini işaret ederek 540 TL ve üzerinde yeni rekor seviyelerinin sürpriz olmayacağını ifade etti. 

EDİTÖR NOTU: Altın fiyatlarına dair yapılan değerlendirmeler haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@