Gram Altın İçin Tarihi Rekor Tahmini Geldi! Dipten Zirveye İslam Memiş 2022 Altın Yorumu ve Yıl Sonu Fiyat Tahmini

Altın yorumları son dakika yakından takip edilirken 2021 altın tahminleri tutan İslam Memiş 2022 fiyat tahmini ile bombayı patlattı. İslam Memiş 2022 altın yorumları, 2022'de altın ne olur, düşer mi?

Finans 03.01.2022 - 13:27 03.01.2022 - 13:27 Gülcan Özer

2021 senesinde gram altın fiyatı için yapmış olduğu başarlı yorumları ve tahminleri ile adından söz ettirmeyi başaran İslam Memiş 2022 altın tahmini ile ağızları açık bıraktı. Altın fiyatlarında 2022 senesinde dalgalı bir seyir beklediğini belirten İslam Memiş altının satış fiyatı için ise 2022 yıl sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesini tahmin ederek büyük bir çıkışa imza attı. 

Hatırlanacağı üzere 2021 senesinde gram altının satış fiyatı dolar kurunun 18 TL seviyesini aşması ile dolardan aldığı destek ile büyük bir hızla yükselmiş, yaşanan yükselişin ardından dolar kurunun 20 Ocak tarihinde açıklanan kur korumalı TL mevduat hesabı ile çakılması ile altın fiyatlarında erime yaşanmış, gram altın bin TL seviyesinden 600 TL seviyesine kadar çekilmişti. 

TÜİK TEFE TÜFE ARALIK 2021 ENFLASYONU SONRASI ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM NE, ENFLASYON YÜKSEK ÇIKTI, ALTININ FİYATI NASIL ETKİLENDİ?

Enflasyonun yükseldiği ortamlarda altın fiyatları da büyük bir hızla yükselirken bugün açıklanan TÜİK Aralık 2021 enflasyonu bu nedenle büyük bir önem teşkil ediyordu. Enflasyon rakamları son 19 senenin rekorunu kırarken yüzde 8,31 olarak açıklanan aylık enflasyon beklentisi aşılarak Aralık ayı enflasyonu yüzde 13 olarak ilan edildi. 

enflasyon sonrası güncel altın fiyatları

Enflasyon rakamlarında yaşanan son derece büyük ve sert yükselişe rağmen altın fiyatları beklenen tepkiyi vermedi. Uluslararası piyasada ons altının satış fiyatı 1.825 dolar destek seviyesinin kırılması ile 1.823,97 dolar seviyesine çekilirken iç piyasada dolar kurunun da sınırlı yükseliş yaşaması ile gram altın beklenen yükselişi gösteremedi. 

Gram altının alış fiyatı 799,24 TL, satış fiyatı 799,41 TL olarak açıklanırken çeyrek altının alış fiyatı 1.289 TL ve çeyrek altın satış fiyatı ise 1.321 TL oldu. 

islam memiş altın yorumu 3 ocak

İSLAM MEMİŞ 2022 ALTIN YORUMLARI; 2022 YIL SONUNDA ALTIN FİYATLARI, GRAM ALTIN NE OLUR, ALTIN YÜKSELECEK Mİ, YÜKSELİR Mİ, DÜŞECEK Mİ?

İslam Memiş resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada para piyasalarında duyguya yer olmadını belirterek paranın kazanmayı sevdiğini, mantıklı davranan ve seri hareket edenlerin ise kazanacaklarını söyledi. Finansal piyasalarda kendisini geliştirenlerin kazanacağı belirten İslam Memiş “Hani düşecekti, şimdi 1.450 lira diyorsun” diyen arkadaş, sen şimdiden kaybettin. Bu piyasada dolaşmaya, batacaksın. “2.dip sonrası” yazıyor. Okumuyor veya okuduğunu anlamakta zorlanıyorsun. Boşuna heveslenme “alım-satım yaparım para kazanırım” diye. Kaybedeceksin" diyerek metaverse ve kripto para piyasasının da gerçek olduğunu söyledi. 

islam memiş twitter açıklaması

Fırsatların 2022 yılında şimşek gibi çakıp sonrada gideceklerini belirterek nefsinin tutan kişilerin, araştıran, okuyan ve kendini geliştiren kişilerin kazanacaklarını belirterek altının 2. dip noktasından dönüş yaparak önce düşeceğini sonrasında ise sert bir yükseliş göstereceğini öngördü. 

NOT: Burada yer alan bilgiler, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. İslam Memiş tarafından yapılan açıklamalardan derlenerek hazırlanan haberimiz yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez. Emlak365.com tarafından hazırlanan haber sadece kişisel görüşleri içermekte olup bu haber üzerinden yatırım yapılamaz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@