Groupama Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl ve Nereden Yapılır?

Groupama sigorta hasar kaydı sorgulaması, taşıtlarınızın sıfır alınmış ilk halinden günümüze kadar ki; kazaları, hasarları ve yapılan tüm işlemleri görüntülemenize yarayan bir uygulamadır. Groupama Hasar Kaydı Sorgulama işlemleri ile ilgili en detaylı ve güncel bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR 15.01.2020 - 12:03 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Groupama sigorta hasar kaydı sorgulaması, taşıtlarınızın sıfır alınmış ilk halinden günümüze kadar ki; kazaları, hasarları ve yapılan tüm işlemleri görüntülemenize yarayan bir uygulamadır. Groupama Hasar Kaydı Sorgulama işlemleri ile ilgili en detaylı ve güncel bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Groupama sigorta hasar kaydı sorgulaması, taşıtlarınızın sıfır alınmış ilk halinden günümüze kadar ki; kazaları, hasarları ve yapılan tüm işlemleri görüntülemenize yarayan bir uygulamadır.Hasar Kaydı Sorgulamasının ÖnemiHasar kaydı dosya sorgulamaları, araç sahibi olmak isteyenlerin, özellikle ikinci el araç alımlarında aracın durumunu kontrol etmek adına önemli bir yere sahiptir. Hasar kaydı sorgulaması sigorta acenteleri içinde önemlidir. Alınacak araçların hasar kaydı dosya sorgulaması yapılarak, aracın ikinci el değerinin karşılığını saptamış ve doğru bir alışveriş yapılmış olur. Sigorta acenteleri kasko kapsamlarını öğrenmek içinSigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi poliçe sorgulamasını kullanırlar. Sorgulama sonucunda hasar dosyasına ulaşırlar.Araç alımlarında bu sorgulama yöntemi kullanılmadığı dönemlerde insanlar alacakları arabanın yüzeyindeki boyalara, kaportanın işlem görüp görmediğine ve km mesafelerini değerlendirmeye çalışarak verimsiz ve yanıltıcı sonuçlar elde ediliyordu. Günümüz şartlarında ise bütün bu işlemlere gerek kalmadan basit yollarla sigorta hasar kaydı sorgulaması ile bilmemiz gerekenlere kolay bir şekilde erişebilmekteyiz.Groupama Hasar Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır?Groupama sigorta müşterisi iseniz hasar kaydı sorgulamalarınızı online işlemler üzerinde kolayca yapabilmektesiniz. Groupama, hasar kaydı dosyalarının hangi aşamada olduğunu detaylı bir şekilde müşterilerine sunuyor. Eğer Groupama müşterisi iseniz sizden herhangi bir ücret talep edilmeden sorgulamalarınız yapılmaktadır.
  • Groupama’nın web sayfası olan “groupama.gov.tr’’ adresine giriş yaparak, açılan sayfada “Hasar İşlemi Yap”sekmesi üzerinden sizden istenilen bilgileri eksiksiz girip hasar dosya sorgulamasını yapabilirsiniz. İstenilen bilgiler ise; Hasar türü seçimi, T.C. kimlik numarası ya da vergi numarası ve plaka ile giriş yaparak hasar dosya sorgulama işlemi yapılır.

  • Groupama hasar kaydı dosya sorgulamasını müşteri hizmetleribirimine bağlanarak da öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken 0 850 250 50 50’yi arayarak Groupama müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra 3’ü tuşlayarak hasar dosyanızın içerik bilgilerini detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  • E-devlet üzerinde hasar kaydı sorgulamasıda yapabilmekteyiz. Bunun için yapmamız gereken “ turkiye.gov.tr “ adresi üzerinden T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi ile kimlik doğrulamasını gerçekleştirdikten sonra arama kutucuğuna “Kasko Poliçe ve Hasar Sorgulama” yazılarak aratma yapılır. Daha sonra taşıtınız plakasını aralarında boşluk olmadan girerek sorgulama yapılır. Taşıtın kimin üzerine kayıtlı olduğu, modeli, yaşı, markası, rengi, çalıntı olup olmadığı gibi bilgilere yer verilmektedir.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) Hasar Dosya SorgulamaSigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sigortacılık sektöründe tüm bilgileri tek çatı altında daha güvenli bir şekilde muhafaza eden bir kurumdur. Birçok sorgulatma kanalı mevcuttur.Sms yolu ile Hasar Kaydı Sorgulama: Bu sorgulamalar tüm operatörlerle yapılabilmektedir. Sorgulama için aracın plakasını yazarak aralardan boşluk kullanmadan 5664’e sms atmak yeterlidir. Bu hizmetin maddi karşılığı 8,5 Türk Lirası olarak kişiden temin edilmektedir.Her bir sorgulama için ayrı ayrı ücret tahsil edilmektedir.
  • Araç plaka sorgulaması ile aracın sigorta ve kasko durumunu, borç bilgilerini, araç çalıntı mı değil mi ve aracın orijinal parçaları hakkında bilgilere de yer verilmektedir.

  • Alacağınız araçların son sahipleri, sigortası olup olmadığı, kaskonun olup olmadığını, sigorta/kasko gün sayılarını ve aracın trafiğe çıktığı tarihi öğrenmekte mümkün. Bunun için ise yapmanız gereken “DETAYPARÇA” yazıp araya bir boşluk koyarak yine 5664’e kısa mesaj ile öğrenebilirsiniz.

  • Araç eğer kaza geçirdiyse değişen parçaları eksper raporunda yer alacaktır. Bu eksper raporuna erişimde yine kısa mesaj ile ulaşmak mümkündür. Yapmanız gereken “PARÇA, ARACIN PLAKASI, HASARIN TARİHİ” yazılarak aralarında da sadece birer boşluk kullanılarak 5664’e sms atarak bu belgelere ulaşmamız mümkündür.

  • KTT (Kaza tespit tutanağı), kazalardan sonra trafik polisi ve trafik jandarmanın tuttuğu tutanağı sorgulatmak için yapmamız gereken “KKT, ARAÇ PLAKASI ya da T.C KİMLİK NUMARASI” nı yazarak aralarında birer boşluk kullanarak 5664 gönderilir.Buradan Groupama sigortacılığa bağlı hasar kaydı dosya sorgulama işlemi yapılabilmektedir.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@