GSB 4 Bin 346 Kadrolu Kamu İşçisi Alımı İŞKUR Online Başvuru Ekranı ve İşlemleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4346 daimi personel, işçi alım ilanı için başvurular nasıl yapılacak? İŞKUR GSB iş ilanı ve işçi alımı başvuru ekranı. Kadrolu işçi alım ilanı için başvuru işlemleri.

GSB 4 Bin 346 Kadrolu Kamu İşçisi Alımı İŞKUR Online Başvuru Ekranı ve İşlemleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4346 daimi kamu işçisi alımı İŞKUR başvuru ekranı on binlerce iş arayan vatandaş tarafından aranıyor. Adaylar başvurularını nasıl yapacaklarını, GSB personel alım ilanına nasıl ulaşacaklarını, başvurudan önce dikkat edilmesi gereken tüm hususları merak ediyorlar. İşte GSB ilanına başvuru yapacak adaylar için dikkat edilmesi gereken tüm hususlar.

4346 GSB SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Yeni yayımlanan ve başvuru süreci devam eden personel alım ilanında GSB'nin iki farklı meslek grubunda personel alımı yapacağı duyuruldu. Kamuya girişlerde her adayda aranan şartların dışında çok fazla özel şartın yer almadığı ilanda bakanlık Temizlik Personeli ve Güvenlik Görevlisi alımı yapacağını bildirdi. İlana ilgi gösteren adayların ise başvurularını İŞKUR'dan yapacaklarını duyurdu.

İŞKUR'dan GSB personel alım ilanı başvurusu yapacak adaylar; sürecin en başında kurumun ilan ettiği başvuru şartlarını inceleyecekler. Genel başvuru şartlarının yanında her iki pozisyon için bildirilen özel şartların sağlanması gerek.

GSB temizlik personeli alımı için başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olmaları yeterli.

GSB güvenlik görevlisi alımı için başvuru yapacak olanlar ise 35 yaşından gün almamış olmamak yani 27.08.1986 ve sonrası doğumlu olmak şartını sağlamak zorundalar. GSB güvenlik alımları için ayrıca adayların en az lise mezunu olmaları gerektiğini duyurdu. Güvenlik sertifikasına dair şart ise "Başvurunun son günü (27 Ağustos 2021) itibarıyla geçerlilik süresi bulunan silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak" maddesi ile ilan edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 4346 daimi kamu işçisi kadroları için dikkat edilecek 3 maddelik özel koşullarda bulunuyor.

* Tam zamanlı ve vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

* Başvurduğu kadronun bulunduğu il sınırlarında ikamet etmek.

* Başvuru yaptığı kadro için aranan cinsiyet şartını taşımak.

A'DAN Z'YE BAŞVURU İŞLEMLERİ VE YAPILACAKLAR?

Adaylar ilk önce İŞKUR açık iş ilanları sayfasına erişim sağlayacaklar. Buradan İşyeri Türü yazan yeri Kamu olarak seçecekler. Ardınan yaşadıkları şehri seçecekler ve Ara butonuna basacaklar.

Karşılarına GSB ilanları çıkacak. İlanlardan hangi kadroya başvuru yapacaklar ise güvenlik yada temizlik o ilana tıklayacaklar. Karşılarına şartların yer aldığı sayfa çıkacak ilanı inceleyecek adaylar şartların uygun olması durumunda başvurularını elektronik olarak yapacaklar. İnternet üzerinden başvuru yapmak istemeyenler İŞKUR İl veya İlçe Müdürlüğüne giderek kurum üzerinden başvuru yapabilirler.

SONRAKİ HABER