GSB Yurtlarına Başvurular Başladı! 2021 KYK E-Devlet Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır, Yurt Ücretleri Kaç TL'dir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuruları için önemli bir gelişme yaşandı. Buna göre KYK yurt başvuruları başladı. Peki KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

Gündem 06.09.2021 - 21:30 06.09.2021 - 21:37 Engin Uzunoğlu

Üniversite öğrencileri yeni eğitim öğretim yılına başlamak için büyük bir heyeecan yaşarken eğitim görecekleri şehirlerde kalacakları yurtlar hakkında başvuru sürecinin başlamasını bekliyorlardı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyet gösteren Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) öğrenci yurtlarında başvurulara dair önemli gelişmeyi Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu açıkladı.

KYK YURT BAŞVURULARI BAŞLADI

KYK yurt başvuruları hakkında açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, yurt başvurularının başladığını duyurdu. Mehmet Kasapoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında, “Üniversiteli arkadaşlarım, Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarına hoş gelecek ve sefa getirecekler. Yurtlarımız için başvuru işlemleri başlamıştır. Sağlıklı, güvenli, konforlu ve gelişim dolu bir ortamda barınacağınız yurtlarımıza 12 Eylül 2021 saat 23:59'a kadar başvuru yapabilirsiniz.” dedi.

kyk yurt başvuruları başladı

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

KYK yurt başvurusu yapmak isteyen öğrenciler bu başvuru işlemlerini hangi yollarla gerçekleştyirebileceklerini merak ediyorlar. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre KYK yurt başvurusu yalnızca e-devlet üzerinden yapılacak.

KYK yurt başvuru işlemini yapmak isteyen üniversite öğrencileri kişisel bilgileri ile önce e-devlet sistemine girecekler. Ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın e-devlet hizmetleri arasında bulunan KYK Yurt Başvurusu hizmetini seçtikten sonra gerekli alanları doldurarak yurt başvurusunda buylunabilecekler.

KYK YURT ÜCRETLERİ 2021

KYK yurt ücretleri ile alakalı olarak araştırma yapan üniversite öğrencileri 2021 yılı yurt ücretlerini merak ediyorlar. KYK yurtlarında uygulanan sistem gereği kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerden öncelikle depozito ücreti alınıyor. Bu depozito ücreti yerleşilecek olar yurt özelinde değişmektedir. Yurt niteliğine göre 314 TL'den başlayarak 683 TL'ye kadar depozito alınmaktadır. Ayrıca yurt ücretleri de 230 TL ile 500 TL arasında değişmektedir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@