Gübretaş Genel Müdürü Tarım Bakanı Yardımcısı Oldu! İbrahim Yumaklı Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında, Mesleği Ne?

Gübretaş'ın Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına atandı. İşte İbrahim Yumaklı hakkında bilgiler.

Gündem 08.04.2022 - 11:53 08.04.2022 - 11:53 Büşra Uluşen

Cumhurbaşkanı kararı ile Tarım ve Orman Bakanlığı'nda yeni atamalar gerçekleştirildi. Yeni atama kararlarına göre Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumalı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı oldu. Tarım Bakanı Vahit Kirişçi'nin de Gübretaş'ta bağımsız yönetim kurulu üyeliğinin ardından bakanlık görevine atanması üzerine Yumaklı'nın da bakan yardımcılığına atanması sektörde olumlu karşılandı. 

Eski Gübretaş Genel Müdürü, yeni Tarım ve Orman bakan yardımcısı İbrahim Yumalı kimdir? İşte ayrıntılar...

İBRAHİM YUMAKLI KİMDİR, MESLEĞİ NE, KAÇ YAŞINDA?

Yeni Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı İbrahim Yumalı, 1992 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinin hemen ardından iş hayatına atılan Yumaklı, 1993'te Marshall Boya A.Ş'de İthalat İşlemleri Uzmanı olarak işe başlamıştır. 2011 ılına kadar Akzo Nobel Türkiye bünyesinde yer alan Marshall Boya ile bağlı grup şirketlerinin mali gruplarında yöneticilik yapmıştır.

2011 yılında Al Jazeera Türkiye'ye geçen Yumalı, 2012-2015 yılları arasında Cine5 TV'de Genel Müdürlük ve 2016 ılında ise Anadolu Ajansı Uluslararası Operasyonlar Direktörlüğü görevleri yapmıştır.

28 Ekim 2016 tarihinde ise GÜBRETAŞ'a vekaleten Genel Müdür olarak atanmıştır. Yönetim kurulunun 2017 yılında KAP'ta açıklanan kararıyla genel müdürlük görevine asaleten atanmıştır. O tarihten bu yana Gübretaş üst yönetimindeki görevlerinin yanında Yönetim Kurulu üyeliği de yapan Yumaklı, 8 Nisan 2022'de Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@