Gülbin Tosun Kimdir, Ne Dedi, Sosyal Medyada Neden Tepki Çekti?

Başıboş köpeklerin saldırısı sonucu hayatını kaybeden Mahra Melin Pınar'ın annesine verdiği yanıtla tepkileri çeken FOX TV sunucusu Gülbin Tosun gündem oldu. Gülbin Tosun kimdir, ne dedi?

Gündem 23.05.2022 - 14:07 23.05.2022 - 14:07 Gülşah Konuk Akın

FOX TV Sunucusu Gülbin Tosun'un paylaşımı sosyal medyada gündem oldu. Başıboş köpeklerin saldırısı sonrasında hayatını kaybeden Mahra Melin Pınar'ın annesine Twitter'da verdiği yanıt ile tepki çeken Gülbin Tosun'a sosyal medyadan 'GülbinTosunİstifa' etiketiyle tepki yağmaya devam ederken Tosun'dan da açıklama geldi. Gülbin Tosun kimdir, Mahra Melin'in annesine ne dedi? 

gülbin-tosun-kimdir

Antalya Serik'te başıboş köpeklerden kaçarken yola çıkan ve kamyonun çarpması sonucu ağır yaralanan 23 gün sonra da hayatını kaybeden 9 yaşındaki Mahra Melin'in annesine Twitter'da 'arsız sefil' ifadelerini kullanan FOX TV Sunucusu Gülbin Tosun'a tepkiler devam ediyor. Arsız sefil ifadelerini kullanan Tosun sonrasında da 'senin peşinden geliyorum yarın' ifadelerini kullandı. Sosyal medyada Tosun için istifa çağrısında bulunuldu.

GÜLBİN TOSUN'DAN İSTİFA AÇIKLAMASI GELDİ

gülbin-tosun

Tepkilerin büyümesinin ardından açıklama yapan Gülbin Tosun: "İşte ne kadar organize ve kötü amaçlı olduklarının kanıtı! Ne istifası hafta sonu gümbür gümbür yayındayım inşaAllah" dedi.

GÜLBİN TOSUN KİMDİR?

10 Kasım 1977 İstanbul doğumlu olan Gülbin Tosun, İstanbul Üniversitesi Radyo-Tv ve Sinema bölümü ile Lonon School of Business Studies Marketing bölümünde eğitim aldı. Stajını Reuters haber ajansında yapan Tosun ilk olarak 1995 yılında Kanal E ekranında muhabir ve haber spikeri olarak çalıştı. 1999 yılında Show TV'de Gece Haberleri programını hem hazırladı hem de sundu. 2000 yılında Kanal D'de sunuculuk ve spikerlik yaptı. 2001 yılında Londra Türk Radyosunda haber bültenleri sundu. 

2006 yılında SKY Türk kanalında sabah haberleri programı sunan Tosun, 2009 yılından beri FOX'da Gülbin Tosun ile FOX Ana Haber Hafta Sonu'nu, yaz aylarında da FOX Ana Haber'i sunuyor. 2011 yılında Arif Ünaldı ile evlenen Gülbin Tosun, 2013 yılında boşandı ve şu an evli değil. FOX Haber muhabiri Ali Onur Tosun Gülbin Tosun'un kardeşi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@