Güleroğlu: Konut Satışları Sıçrama Yapacak, Konuta ve Gayrimenkule Para Yatırmanın Tam Zamanı!

Konut sektörü düşen faiz oranları ile beraber hareketlenmeye başlarken konuta yatırım yapmak ve ev sahibi olmak isteyen kişilere kritik zam uyarısı geldi.

Emlak Haberleri 06.02.2020 - 08:50 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Konut sektörü düşen faiz oranları ile beraber hareketlenmeye başlarken konuta yatırım yapmak ve ev sahibi olmak isteyen kişilere kritik zam uyarısı geldi. Konut fiyatları 2020 yılında ne olacak, konuta zam var mı, ev almak için doğru zaman mı, konuta yatırım yapılır mı?

Ev sahibi olmak ve konuta yatırım yapmak isteyen kişilere kritik zam uyarısı geldi. Konu hakkında açıklama yapan İzmir Emlak ve Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu durağan geçen sıkıntılı dönemin geride kaldığını belirterek yatırım için tam zamanı değerlendirmesinde bulundu. EV SAHİBİ OLMANIN, EV ALMANIN, KONUT YATIRIMI YAPMANIN TAM ZAMANI! İzmir Emlak ve Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu konut fiyatlarının 2 sene öncesine oranla yüzde 25-30 seviyesinde daha düşük olduğunu belirterek bu koşullar altında gayrimenkule para yatırmanın tam zamanı olduğunu dile getirdi. GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN ÖNÜ AÇIK! Konut sektörü ve gayrimenkul sektörünün önünün açık olduğunu belirten Güleroğlu fiyatlarının iki sene öncesine oranla çok daha düşük bir seviyede olduğunu belirterek bugün konut alanın yarın çok kazanacağını iddia etti. Konut fiyatlarının yüzde 30 daha ucuz olduğunu belirten Güleroğlu bu nedenle gayrimenkule para yatırmanın tam zamanı olduğunu belirterek "ki yıl önce dövizin bu kadar artmadığı dönemde Buca'da 1+1 konut 170- 180 bine satılıyordu. Rakamlar 130'a indi, ama yavaş yavaş yukarı doğru tırmanıyor.Çünkü talep olmaya başladı. Diğer bölgelerde binanın konumu da çok önemli. Bina maliyeti İzmir'de de Van'da da değişmez. Fakat arsanın maliyeti bina maliyetini yükseltiyor. Bazı yerlerdeki rakamlar bu yüzden ütopik oluyor. Genel anlamda gayrimenkul şuan ucuz.Türkiye'nin neresinden alırsanız alın şimdi konutu ucuza alırsınız. Konut kredi faiz oranları biraz daha geriler mevduat faizlerine bu fren gelirse gayrimenkul sektörünün önü açık. 2020'de de ikinci 6 aylık dilimde bunu bekliyoruz" dedi. KONUT YATIRIMI YAPIN! BUGÜN EV ALAN YARIN ÇOK KAZANACAKKonut yatırımı yapmak isteyen kişilere alım tavsiyesinde bulunan Güleroğlu bugün konut alanın yarın çok kazanacağını belirterek 2020 yılının son yarısında kredi faiz oranlarının bu seviyede tutulması ve vadeli hesap faiz oranlarının düşmesi ile beraber konut sektörünün şahlanacağını söyledi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@