Güllük Liman Sahası Özelleştirme Kararı Yayımlandı! Güllük Yat Limanı 35 Milyon Liraya Özelleştirildi

Uzun süredir özelleştirme kapsamında gündemdeki yerini koruyan Güllük Liman Sahası alanı Güllük Yat Limanı olarak işletilmek üzere özelleştirildi. 20 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan özelleştirme kararı ile liman ICC Grup İnşaat tarafından verilen 35 milyon liralık teklif ile özelleştirme kararı yayımlandı.

Güllük Liman Sahası Özelleştirme Kararı Yayımlandı! Güllük Yat Limanı 35 Milyon Liraya Özelleştirildi

Sahip olduğu lokasyon nedeni ile büyük önem taşıyan Güllük Liman Sahası, Güllük Yat Limanı olarak işletilmek üzere özelleştirildi. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 20 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan karar kapsamında liman sahasının işletme hakkını ICC Grup İnşaat tarafından 35 milyon 250 bin liralık bedelle alındığı duyuruldu.

GÜLLÜK LİMANI ÖZELLEŞTİRME KARARI RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI! GÜLLÜK LİMAN SAHASI KİMİN OLDU?

20 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ile İlgili Karar (Karar Sayısı: 3710) kapsamında Güllük Liman Sahasının özelleştirildiği duyuruldu. Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne ait olan Güllük Liman Sahası'nın Güllük Yat Limanı olarak işletilmesi amacı ile hatırlanacağı üzere ihale açıldı.

İhalenin sonucu bugün yayımlanan Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan karar kapsamında Güllük Yat Limanı 45 yıl süre ile ICC Grup İnşaat tarafından işletilecek. Açıklanan karar kapsamında şirketin 45 yıllık işletme hakkını almak için 35 milyon 250 bin lira ödemeyi taahhüt ettiği, şirketin sözleşme imzalamaktan imtina etmesi durumunda ise işletme hakkının 35 milyon liralık teklif ile en yüksek ikinci teklifi veren Erken İnşaat Hatzır Beton A.Ş.'ne verileceği duyuruldu.

Güllük Liman Sahası Özelleştirme Kararı Yayımlandı! Güllük Yat Limanı 35 Milyon Liraya Özelleştirildi - Resim 1

ICC GRUP İNŞAAT ŞİRKETİ KİMİN, SAHİBİ KİM, KAÇ YILINDA KURULDU?

2010 senesinde kurulan ICC Grup, inşaat sektörünün adından söz ettiren şirketleri arasında yer alıyor. Ankara merkezli olarak kurulan şirket DSİ, TCK, TKİ ve KMH gibi çok sayıda kurumla çalışan şirket bu kurumlara ait çok sayıda inşaat projesini üstlenerek başarı ile tamamlayarak inşaat sektörünün büyük markaları arasına girmeyi başarmıştır.

Madencilik ve enerji sektöründe de çok sayıda proje üstlenen şirketin ana faaliyet konusu ise DSİ projeleri olarak öne çıkıyor. ICC Grup Yönetim Kurulu Cem Karataş, Can Karataş ve Hasan Karataş'tan oluşurken şirketin genel müdürü ise Hakan Başkurt olarak gözüküyor.