Gümüşhane Çevre Yolu Projesi Tamamlandı, Yarım Asırlık Hayal Gerçek Oldu!

Gümüşhane Çevre Yolu projesi son durum gelişmeleri pek çok kişi tarafından yakından takip ediliyor. 3 yıldır yapımı devam eden proje sonunda tamamlandı!

EMLAK HABERLERİ 19.03.2019 - 14:26 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Gümüşhane Çevre Yolu projesi son durum gelişmeleri pek çok kişi tarafından yakından takip ediliyor. 3 yıldır yapımı devam eden proje sonunda tamamlandı!

Tarihi İpek Yolu güzergahı üzerinde yapılan ve yapımı 3 yıldır devam eden Gümüşhane Çevre Yolu projesi yapımı sonunda tamamlandı. Yarım Asırlık Hayal Gerçek Oldu!Gümüşhane trafiğini rahatlatmak amacı ile ilk olarak 1970 yılında gündeme gelen proje o dönemde hayata geçirilemedi. 2016 yılında Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı bölgenin sorununu çözmek adına adım atarak bekleyen projeyi revize ederek hayata geçirdi. 11,2 kilometrelik uzunluğa sahip olan Gümüşhane Çevre Yolu için viyadükler, tüneller ve köprülü kavşaklar inşa edildi. 3 yıllık çalışmanın ardından sonunda yarım asırlık proje başarılı bir şekilde tamamlanarak hayata geçirildi. Projenin tamamlanması ile bölgede büyük bir sorun haline gelmeye başlayan ulaşım problemi de çözülmüş oldu. Gümüşhane Trafiği RahatladıGümüşhane Çevre Yolu projesi hakkında açıklamada bulunan Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen proje sayesinde ulaşım sorununu çözdüklerini ve trafiğin rahatladığını söyledi. Çimen "Şehrimizin ortasından geçen bir İpek Yolu vardı. Tek geçişi olan ve alternatifi olmayan bir güzergâhtı. 3 yıl süren Çevre Yolu projemiz tamamlandı. Bunun 8 kilometresi tünellerle, kalan 3,2 kilometreside viyadüklerle geçildi. Biz bu Çevre Yolu'nun şehre faydası olması açısından her zaman proje ekibimizle birlikte çalışma yaptık.Şehrimizin bir batıdan, bir de doğudan giriş-çıkışını ekibimizle ve yüklenici firmayla projelendirdik. 3 tane daha kavşak ilave ettirdik. Şu anda Gümüşhane´den istediğiniz her noktadan yola bağlanabiliyorsunuz. Şehre büyük bir katma değer sağladı. Bundan sonraki süreçte de alternatif bir yolumuz oldu. Şehrimizde yıllardır beklediğimiz bir yatırımdı. Bu nedenle çok mutluyuz. Kente çok şey katacak" dedi.Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@