Gün Ay Yıl Şeklinde Tarih Verdi! Erken Seçim Yapılacağını Söyledi

Siyasi gündemin değişmeyen konu başlığı erken seçim ile ilgili yeni bir yazı kaleme alındı. Seçimin planlanandan erken olacağının iddia edildiği yazıda gün, ay yıl şeklinde tarih verdi.

Gün Ay Yıl Şeklinde Tarih Verdi! Erken Seçim Yapılacağını Söyledi

Hükümet ve muhalefet kanadının sık sık karşı karşıya geldiği erken seçim konusu gündemden düşmüyor.

İYİ Parti ve CHP kanadından gelen erken seçim açıklamalarına hükümet kanadından yanıtlar geliyor. Muhalefet partileri erken seçim yapılması için ısrarcı olurken AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı seçimlerin normal zamanında yapılacağını açıkladılar.

ERKEN SEÇİM İÇİN GÜN AY YIL ŞEKLİNDE TARİH VERDİ

Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasında değindiği erken seçim tartışmalarında, seçimlerin 2023'te yapılacağı söylendi.

Erken seçim konusunda siyasi kanatta bu gelişmeler yaşanırken Habertürk yazarı Sevilay Yılman son yazısında dikkat çeken bir iddia da bulundu. Kendi görüşlerine yer verdiği yazısında seçimlerin erken olacağını aktaran Yılmaz bir sonraki yılın kasım ayını işaret etti.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman yazısında erken seçim tarihine ilişkin bölümünde "Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son zamanlarda AK Parti’nin iktidar olduğu dönem boyunca yaptıklarına, icraatlarına ısrarla vurgu yapması kampanyaya başladığının izlenimini verdiriyor" açıklamasında bulundu.

Bunun yanında AK Parti kanadından bazı önemli isimlerin harekete geçtiğini ifade eden ünlü gazeteci milletvekili olmak isteyen bazı isimlerin favori olabilmek adına saha çalışmalarına başladığını aktardı. Süreç bu şekilde yaşanırken seçimlerine ne zaman olacağına dair ise Sevilay Yılman "Yani iç sesim doğruyu söylüyorsa Cumhur İttifakı yola çıktı Kasım 2022 için" ifadelerini kullandı.

Sevilay Yılman yazısında ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olası bir seçimde 4-0 önde olduğunu söyledi. Bu avantajın ise Millet İttifakı'ndaki aday belirsizliği nedeniyle kaynaklandığını yazısında belirtti.

SONRAKİ HABER