Güncel Faiz Oranları Açıklandı! Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası 30 Bin TL İhtiyaç Kredisi Yeni Hesaplamaları!

İhtiyaç kredisi çekerken zarar etmek istemeyenler kamu bankalarına yönelmeye devam ediyorlar. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi veriyorlar?

Finans 10.02.2022 - 00:43 10.02.2022 - 00:43 Engin Uzunoğlu

Vatandaşların içerisine düştükleri ekonomik darboğazdan kurtulmanın bir yolu olarak görülen bankaların verdikleri ihtiyaç kredilerine dair sorgulamalar her geçen gün artarak devam ediyor. İnsanlar bütçelerinde meydana gelen aksamaları en azından bir süreliğine ortadan kaldırabilmek için ek kaynak gereksinimlerini bankalardan çekecekleri ihtiyaç kredileri ile karşılamak yolunu mecburen tercih etmek durumunda kalıyorlar. 

İHTİYAÇ KREDİLERİNDE TERCİH KAMU BANKALARI

İhtiyaç kredisi kullanmak için karar alan ama hangi bankadan kredi kullanacağı konsuunda ikilemde kalanlar ise bankaların kredi maliyetlerine dair araştırmalar yapıyorlar. Kredi maliyetleri konusunda ise vatandaşlara avantajlı imkanlar bu dönemde kamu bankaları tarafından veriliyor. Az sayıda özel banka hariç tutulursa kamu bankalarından düşük faizle ihtiyaç kredisi veren özel banka bulunmuyor. 

İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKME ŞARTLARI

Türkiye'de bankacılık sisteminde en kolay şartlarda çekilebilecek kredi türünün ihtiyaç kredisi olduğu biliniyor. Vatandaşlar bankalara ihtiyaç kredisi talebiyle başvurduklarında ağır şartlarla karşılaşmıyorlar. Bu kredilerin miktarlarının diğer kredi türlerine göre daha düşük olması bundan etkili oluyor. Bankalar 36 aya vadelendirerek müşterilerine ihtiyaç kredisi veriyorlar. Elbette kredi maliyetleri bankadan bankaya değişiyor. Bu durum da ihtiyaç kredisi kullanımında karar alma konusunda belirleyici bir rol üstleniyor.

ZİRAAT BANKASI 30 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

ziraat bankası 30 bin lira ihtiyaç kredisi hesaplama

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,94 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 30 Bin TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler bankaya vade süresince her ay 1.239 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredi için müşterilerin karşılamaları gereken maliyetin yıllık oranının ise yüzde 32 olduğu bildirildi.

VAKIFBANK 30 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

vakıfbank 30 bin lira ihtiyaç kredisi hesaplama-1

Vakıfbank müşterilerine verilen ihtiyaç kredilerinde müşterilere aylık yüzde 1,91 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 30 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler vade devam ettikçe her ay bankaya 1.232 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 44.383 TL oluyor.

HALKBANK 30 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI 

halkbank 30 bin lira ihtiyaç kredisi hesaplama

Halkbank tarafından verilen bilgilere göre ihtiyaç kredisi güncel faizi yüzde 1,89 olarak açıklandı. 36 ay vadeli 30 Bin TL ihtiyaç kredisi için müşteriler bankaya her ay 1.228 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 44.216 TL oluyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@