Günde 1 Paket Sigara Fiyatına Sıfır 2+1 Daire Satıyorlar! TOKİ Kira Öder Gibi 240 Ay Vadeli Ev Sahibi Yapacak

TOKİ Sigara parasına ev sahibi yapacak! Dar gelirli, asgari ücretli, emekli vatandaşlara TOKİ Müjdesi geldi. 17 ilde başlatılan kampanya ile 20 bin TL peşinatla 240 ay vadeli konut satışı yapılıyor.

Toki 18.01.2022 - 11:00 18.01.2022 - 11:00 Gülcan Özer

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ ucuz konut satışı yapmaya devam ediyor. Yükselen konut fiyatlarının ardından ucuz ev sahibi olmak isteyen kişileren tek umudu olarak öne çıkan TOKİ Türkiye geneli açık satış listesi ve kuralı satışlarını duyurdu. 

Vatandaş bir yandan yükselen ev fiyatları bir yandan da yükselen konut kredisi faiz oranları nedeni ile ev sahibi olmakta zorlanırken özellikle de büyük şehirlerde yaşanan sıkıntı daha da artıyor. Bazı şehirlerde en düşük konut fiyatı 1 milyon lira sınırını dahi aşarken orta ve dar gelirli vatandaşlar, asgari ücretli çalışanlar ve emekliler için ev sahibi olmak imkansız hale gelmişti. TOKİ devreye girdi, düşük peşinatla yeni satış ilanlarını duyurdu. 

TOKİ TÜRKİYE GENELİ SATIŞ LİSTESİ OCAK 2022 YAYIMLANDI! KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ 

TOKİ'nin resmi internet sitesi olan TOKİ GOV TR üzerinden yayımlanan duyuru ile alt gelir grubu projelerde belirlenen 17 projede ucuz konut satışı yapılacağı açıklandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine dahil edildikten sonra sosyal konut projelerine ağırlık veren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ hatırlanacağı üzere 2019 senesinde 50 bin sosyal konut projesi başlatmış, 2020 senesinde ise 100 bin sosyal konut projesi ile rakam arttırılmıştı. 

toki konut satış ilanları 18 ocak

GÜNDE 1 PAKET SİGARA FİYATINA TOKİ EV SAHİBİ YAPACAK! 

Yayımlanan ilanlar kapsamında 17 proje için başvurular kabul edilmeye başlanırken TOKİ Konya Hüyük konut projesi kapsamında satışa sunulan 2+1 daireler için en düşük konut satış fiyatı 181 bin 406 TL, en düşük konut peşinatı tutarı 21 bin 768 TL ve en düşük aylık taksit tutarı 604,69 TL olarak ilan edildi. Yani günlük bir sigara fiyatına kiradan bile daha ucuz taksitlerle ev sahibi olma fırsatı sunuldu. 

toki zonguldak konut fiyatları

TOKİ Zonguldak konut projesinde ise en düşük konut peşinatı 15 bin TL olarak açıklanırken en düşük aylık taksit tutarı ise 785 TL olarak ilan edildi. 

toki izmir fiyat listesi

TOKİ İZMİR KONUT PROJESİ BAŞVURULARI 2022 BAŞLIYOR! İZMİR ÖDEMİŞ TOKİ EVLERİ SATIŞ FİYATLARI KAÇ TL?

İzmir TOKİ konut projesi için satış fiyatları 261 bin TL'den başlarken en düşük konut peşinatı 65 bin 382 TL ve en düşük aylık taksit tutarı ise bin 89 TL olarak açıklandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@