Günde 10 TL Taksitle İş Bankası Müşterileri Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebiliyorlar?

İhtiyaç kredisi kullanmak için düşük maliyet seçeneklerini araştıran müşterilere İş Bankası günde sadece 10 TL taksitle 7.745 TL nakit desteği sağlıyor. İş Bankası ihtiyaç kredisi maliyeti ne kadar?

Finans 16.11.2021 - 18:10 16.11.2021 - 18:18 Engin Uzunoğlu

Ekonomide yaşanan negatif görüntü nakit sıkışıklığı içerisinde kendilerini bulan vatandaşların sayısında ciddi bir artışı da beraberinde getirdi. Nakit sorunlarına çare arayan vatandaşlar ise krizden çıkış yolu olarak bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmayı buluyorlar. Bu noktada ise ihtiyaç kredisi maliyetleri belirleyici rol oynuyor. İş Bankası da uygun maliyetle ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yerini aldı. 

İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

İş Bankası tarafından müşterilere uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi verilmeye devam ediliyor. Müşterilerin her türlü finansal problemlerini karşılayabilmeleri için makul koşullarda nakit desteği veren İş Bankası geri ödeme konusunda da müşterilerine geniş bir imkan sağlıyor. Bütçelerini yormadan ihtiyaç kredisi geri ödemelerini gerçekleştiren müşteriler içerisine düştükleri nakit sıkışıklıkları karşısında da kendilerini korumaya alabiliyorlar. 

İSTEYEN 3 AY TEK KURUŞ ÖDEME YAPMIYOR

İş Bankası ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında müşterilere sağlanan bir imkan da 3 ay kredi erteleme oluyor. Tamamen müşteri tercihlerine bırakılan bu özelliği aktif eden müşteriler ilk 3 ay içerisinde İş Bankası'na herhangi bir geri ödemede bulunmuyorlar. 3 aydan sonra ise kredi taksit ödemelerine başlıyorlar. Müşterilerin kullanmış oldukları 3 ay ödemesiz dönem ise toplam kredi vadesinden düşülüyor. 

İHTİYAÇ KREDİSİ AZAMİ VADE SÜRELERİ 

İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler en fazla kaç ay vade ile bu nakit desteklerini alabileceklerini merak ediyorlar. Banka tarafından verilen bilgilere göre 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredisilerinde müşterilere 36 aya kadar vade imkanı tanınırken 50 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredilerinde ise en fazla 34 ay vade imkanı sağlanıyor. 

GÜNDE 10 TL TAKSİTLE İŞ BANKASI NE KADAR İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR?

iş bankası ihtiyaç kredisi maliyetleri

İş Bankası tarafından yapılan ihtiyaç kredisi maliyet açıklamasına göre kredi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,60 oranında kredi faizi uygulanıyor. Müşteriler günde 10 TL taksit ödeyerek ayda 300 TL'lik taksit tutarı ile 7.745 TL ihtiyaç kredisini 36 ay vade ile kullanabiliyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 10.800 TL oluyor. Herhangi bir gecikme faizi ile karşılaşılmadıkça bu maliyette kesinlikle bir artış meydana gelmiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@