Günde 109 TL'ye 200.000 TL Konut Kredisi Vakıfbank'tan! Tüm Bankalar Bu Kararla Adeta Şok Oldu

Vakıfbank, piyasayı sarsacak bir kredi indirimine imza attı. Konut kredisi faiz oranını tüm vadelerde %1,29’a indiren Vakıfbank, deyim yerindeyse diğer bankalara meydan okudu.

Finans 28.10.2021 - 22:58 28.10.2021 - 22:58 Gülcan Özer

Konut kredilerinde bir süredir sessizliğini koruyan Vakıfbank sonunda bombayı patlattı. Ekonomi destek planı çerçevesinde kredi oranlarını düşüren Vakıfbank, tüm gözleri üzerine çekti.

Konut kredisi çekmeyi düşünen; fakat yüksek kredi oranları sebebiyle bu düşüncesini rafa kaldıranlar Vakıfbank konut kredisi indirim kararıyla beraber yeniden hayal kurmaya başladı. 120 aya kadar vadelerle konut sahibi olmak isteyenler, 26.10.2021 tarihinden itibaren Vakıfbank kapılarını aşındıracağa benziyor.

200.000 TL Konut Kredisi Günde Sadece 109 TL’ye

200.000 TL konut kredisi başvurusunu Vakıfbank’tan yapanlar sürpriz bir ödeme planıyla karşılaşıyor. Bu kişilerin ödeme planına göre aylık taksit tutarları 3.286 TL, toplam maliyetleri ise 396.743 TL’yi buluyor. Üstelik ekspertiz tutarına göre daha yüksek miktarda kredi çekmek de mümkün.

Önümüzdeki günlerde ciddi bir yoğunluğa sahne olacak olan Vakıfbank şubeleri, gelen tüm talepleri karşılayabilmek adına adeta seferber olacak. Vakıfbank konut kredisi faiz indirimi sonrasında kredi hesaplamalarına da hız verildi. Farklı tutar ve vadeler için hesaplama yapan bireyler, Vakıfbank’ın %1,29 faizli konut kredisine büyük ilgi gösterecek gibi. Farklı tutarlar için belirlenen ödeme planlarını alt kısımda bulunan tabloda görebileceksiniz.

vakıfbank konut kredisi hesaplama 26 ekim

Konut kredinizi 120 aya kadar değişen vadelerle kullanabilirsiniz. Geliriniz konut kredisi taksitlerini ödeyebilecek düzeyde ise daha kısa vadelerle daha yüksek taksit ödeyebilir, bu yöntem sayesinde ödenecek faiz miktarını düşürebilirsiniz. Başvuru için Vakıfbank mobil/internet bankacılığını kullanabilir ya da belgelerle beraber en yakın Vakıfbank şubesine ziyarette bulunabilirsiniz. Satın almak istediğiniz konutun tapu fotokopisi ve gelir belgenizi muhakkak yanınıza alınız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@