Günde 14 TL'den Başlayan Tutarlarla Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Şekerbank emekli müşterilerinin nakit ihtiyaçlarına özel bir kredi veriyor. Bankanın devam eden emekli kredi kampanyasının tüm bilinmezleri Emlak365'te. İhtiyaç kredisi araştıranlar işte o fırsat.

Finans 16.11.2021 - 16:46 16.11.2021 - 16:46 Mustafa KARAGÖZ

Kış öncesi dönemde nakit ihtiyacı olan emekli müşteriler bankaların sağladıkları farklı oranlar ile kredi kullanabilirler. Nakit ihtiyaçlar için özel paketler hazırlayan bankalar yüksek limitli paketlerle, düşük faizli paketlerle veya kolay ödeme seçenekleriyle emeklilerin dikkatini çekmek istiyorlar. Emekliler için sağlanan kredi paketlerinden birisi de Şekerbank ihtiyaç kredisi.

ŞEKERBANK İHTİYAÇ KREDİSİ

Şekerbank ihtiyaç kredisi kampanyasında yer alan en önemli özellik bankanın çok yüksek limitle kredi olanağı sunması. 

Emekli müşterilerine sağladığı kredi için açıkladığı ihtiyaç kredisi limiti 100.000 TL olan Şekerbank, 100.000 TL için farklı ödeme seçenekleri de sağlayacağını ilan etti. Geri ödemelerde ise BDDK'nın açıkladığı vade mevzuatı uygulanacak. 50.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi kullanacak olan emekliler 36 ay vadeli ödeme planı oluşturabilecekler. Ancak yüksek limitle kredi ihtiyacı olanlar için Şekerbank en fazla 24 ay vadeli bir ödeme planı sunabiliyor. 

Nakit ihtiyacını karşılamak isteyen emekliler için faiz oranlarını da açıklayan Şekerbank, kampanyalı kredi paketinde aylık faiz oranının yüzde 2.17 olarak uygulanacağını duyurdu. 

Emeklilere özel ihtiyaç kredisine dair özellikleri sıralarken masraf almadığını da ilan eden banka, müşterilerin kredi çekim aşamasında kredi tahsis ücreti ödemediklerini duyurdu. Kredi tahsis ücreti diğer bankalarda standart olarak bin 5 oranında ödenir. 100.000 TL ihtiyaç kredisi için kredi tahsis ücreti 500 TL'dir. Ancak banka kampanya kapsamında kredi tahsis ücreti olmayacağını ilan etti. 

Günde 14 TL'ye Kredi

Günde 14 TL'ye kredi olarak duyurulan kampanya hakkında banka "Günlük 14 TL taksit tutarı 10.000 TL 36 ay vade için hesaplanmıştır. rediye ilişkin yapılacak hayat sigortası primleri kredi kullanan kişinin yaş, cinsiyet gibi özelliklerine göre değişmektedir." açıklamasında bulundu. 

Söz konusu kredi sadece emekli maaşını Şekerbank bünyesinden alanlar için geçerlidir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@