Günde 52 TL Taksitle Ziraat Bankası 100 Bin TL Konut Kredisi Veriyor

Ev sahibi olmak isteyenler Ziraat Bankası'ndan düşük faizli konut kredisi kullanarak avantajlı hale gelebiliyorlar. Ziraat Bankası 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisini kaç lira taksitle veriyor?

Finans 22.01.2022 - 22:05 22.01.2022 - 22:05 Engin Uzunoğlu

Finansman ihtiyaçları en fazla ev satın alımlarında vatandaşlar tarafından hissediliyor. Bir anda konut satın alabilecek peşin parayı ortaya koymak her vatandaş için mümkün olamayabiliyor. Bundan dolayı da konut kredisi desteği almak gerekebiliyor. Bundan dolayı da ev satın almak için müşterilere konut kredisi veren bankaların bu kredi için talep ettikleri maliyetler ön plana çıkıyor. Kamu bankaları şu anda en avantajlı konut kredisini veren bankalar arasında yer alıyor. Peki Zirtaat Bankası müşterileri hangi maliyetlerle konut kredisi çekebiliyorlar. İşte Ziraat Bankası'nın konut kredisi kampanyasının bilinmeyen detayları ve maliyet hesaplamalarının tüm merak edilenleri...

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanmak oldukça avantajlı bir işlem haline geldi. Özel bankalarda şu anda yüzde 2'nin altında konut kredisi faizi bulunmuyor. Bu faiz oranı da konut kredisi toplam maliyetlerini en az yüzde 50 arttırıyor. Maliyetler bu seviyede olunca kamu bankalarının kıymeti çok daha fazla anlaşılır hale geldi. Şu anda Ziraat Bankası'ndan konut kredisi çekmek isteyenler düşük faizli ev finansmanının tüm avantajlarını kullanabiliyorlar. 

Piyasada faiz çılgınlığı yaşanırken Ziraat Bankası müşterileri aylık yüzde 1,20 faizle konut kredisi çekebiliyorlar. Bu şekilde düşük maliyetle konut kredisi kullanan müşteriler hayal ettikleri ve aileleri ile mutlu bir yaşam sürmeyi tasarladıkları evleri satın alabilme imkanı elde ediyorlar. Kullanılan düşük faizli konut kredisinin geri ödemeleri ise taksit taksit yapılabiliyor. Bu şekilde Ziraat Bankası müşterileri kendilerine en uygun şekilde, bütçelerini hırpalamadan ev sahibi oluyorlar. 

Ziraat Bankası tarafından müşterilere konut kredisi kullanımında çeşitli kolaylıklar da sağlanıyor. Kredi geri ödemelerini müşterilerin gelir akışlarına göre planlama imkanı veren Ziraat Bankası kişiye özel ödeme planı hazırlanmasına imkan tanıyor. Bu kişisel geri ödeme planları ile müşteriler vade süresince herhangi bir ödeme sorunu ile karşılaşmayacak şekilde hesaplarını yapabiliyorlar.

100 BİN TL KONUT KREDİSİNİN GÜNLÜK TAKSİTİ NE KADAR?

ziraat bankası konut kredisi hesaqplama

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,20 faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya aylık 1.576 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bunun günlük taksit hesaplamasında karşılığı ise 52 TL oluyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@