Günde 63 TL'ye Taşıt Kredisi Veren Bankalar ! İş Bankası, Alternatif Bank, Akbank ve Yapı Kredi Arasında Kıyasıya Yarış

Bankaların kredi oranları birbirine ilk defa bu kadar yakın seyrederken tüm kredi türleri için inanılmaz bir rekabet yaşanmakta.

Finans 16.10.2021 - 19:22 16.10.2021 - 19:22 Serhat Karaman

0 km ve 2.el taşıt kredisi piyasasında da çekişmeli bir rekabetin yaşandığını görüyoruz. Özellikle Akbank, İş Bankası, Alternatif Bank ve Yapı Kredi Bankası arasındaki rekabet gerçekten izlemeye değer.

Bireyler, taşıt kredisi kullanırken her zaman kredi oranı en düşük bankaları tercih etme düşüncesindeler. Bu düşünce ile araştırma yapanlar, son dönemde hep aynı bankalarla karşılaşmakta. Taşıt kredisi oranlarına göz attığımızda Akbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Alternatif Bank’ın bir adım önde olduğunu söylemek pekâlâ mümkün. Bu bankalar arasındaki rekabet giderek derinleşirken rekabetten en çok fayda sağlayanlar da şüphesiz kredi kullanmak isteyen bireyler.

Günde 63 TL Taksitle 60.000 TL Taşıt Kredisi Veren Bankalar

48 ay vade ile çekilecek 60.000 TL taşıt kredisinde Alternatif Bank, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası’nın sunduğu günlük taksit teklifi 63 TL dolaylarında. Akbank ise rekabeti bir adım daha öteye taşıyarak aylık ödemelerde 10 TL kadar ekstra indirim sunmakta. Farklı kredi tutarları için bu bankaların vereceği taksit tekliflerini tablo halinde incelememiz, karar aşamasında oldukça işinize yarayacak. En çok tercih edilen tutar ve vadeler için hazırladığımız tabloya göz atmadan taşıt kredisi çekmeyin.


Kredi tutarını ve vadesini yasalarca belirlenen sınırlara bağlı kalmak kaydıyla dilediğiniz gibi değiştirme şansına sahipsiniz. Bilindiği üzere çekebileceğiniz kredi üst sınırı, araç değerine göre belirlenmekte. Proforma değeri (0 km araçlarda) ve kasko değerine (2.el araçlarda) göre kredi tutarı ve vadesini ayarlamanız gerekmekte.

Aşağıda sizler için bununla alakalı bir tablo da paylaşacağız. Bu tabloya göz atarak araç değerine göre ne kadar kredi çekebileceğinizi hesaplayabileceksiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@