11 İl İçin Son Dakika Kar Uyarısı Geldi! Meteoroloji'den Yeni Hava Tahmini Açıklaması!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından en son hava durumu tahminlerini içeren rapor yayınlandı. Meteoroloji'den elde edilen bilgilere göre toplam 11 ilde kar yağışı meydana gelecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından en son hava durumu tahminlerini içeren rapor yayınlandı. Meteoroloji'den elde edilen bilgilere göre toplam 11 ilde kar yağışı meydana gelecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yeni hava durumu tahminleri açıklandı. Kar yağışları beklenen iller kamuoyuna duyurulurken vatandaşlara da çeşitli uyarılar yapıldı.

11 İLDE KAR YAĞIŞI OLACAK!

Elde edilen bilgilere göre Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Batman ve Siirt’te karla karışık yağmur ile kar yağışı meydana gelecek. Bu illerde yaşayan vatandaşlar kar yağışının olumsuz etkileri ile karşı karşıya kalabilecekler.

Meteoroloji bilgilendirmesinde diğer bölgelerde havanın az bulutlu ve yağışsız olacağına yer verildi. Hava sıcaklıkları konusunda da açıklama yapan Meteoroloji kuzey, iç ve batı bölgelerinde sıcaklıkların 3 ila 5 derece arasında yükseleceğini duyurdu. Doğu bölgelerinde ise sıcaklıkların mevsim normallerinin 5 ila 10 derece aldında olmaya devam edeceği belirtildi.

BUZLANMA VE DON UYARISI!

Meteoroloji’den kuvvetli buzlanma ve don uyarısı da yapıldı. Kıyılarda hafif şiddette olması beklenen buzlanma ve don olayı iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli olacak. Bundan dolayı vatandaşların yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği istendi.

ÇIĞ UYARISI YAPILDI!

Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü çığ uyarısında bulundu. Doğu Karadeniz’in ve Doğu Anadolu’nun yüksek kesimlerinde kar örtüsünün bulunduğu yamaçlarda çığ oluşma riskinin bulunduğu belirtildi.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir