GÜNDEM

13 Şubat 2021 Tarihli Atama, Görevden Alma ve Büyükelçiler Kararnamesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan büyükelçi kararnamesi ile görevden alma ve atama kararları yayımlandı. İşte görevden alınan ve atanan isimler...

13 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122) kapsamında 26 ülkeye büyükelçi ataması yapılırken yeni Cumhurbaşkanı Danışmanı ataması ve bazı bakanlıklarda da görev değişikliklerine gidildi.

13 ŞUBAT 2021 CUMARTESİ TARİHLİ BÜYÜKELÇİ KARARNAMESİ İLE ATANAN VE GÖREVDEN ALINAN İSİMLER! 

2021/109 sayılı karar ile alınan büyükelçi atama kararları kapsamında merkeze çekilen isimler;

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Rauf Engin Soysal, İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Erdem Başçı, Dünya Ticaret Örgütü Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilcisi Kemal Madenoğlu, İsrail Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Mekin Mustafa Kemal Ökdem olarak açıklandı.

2021/109 sayılı karar ile alınan büyükelçi atama kararları kapsamında ataması yapılan büyükelçiler;

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliğine Konsolosluk İşleri Genel Müdürü Hatun Demirer, İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliğine Kerem Alkin, Dünya Ticaret Örgütü Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliğine Elçi Genel Müdür Yardımcısı Alparslan Acarsoy, Uruguay Doğu Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Hüseyin Müftüoğlu olarak ilan edildi.

2021/110 sayılı karar ile alınan büyükelçi atama kararları kapsamında merkeze çekilen isimler;

Yeni Zelanda Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet Ergin, Paraguay Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Armağan İnci Ersoy merkeze alındı.

2021/110 sayılı karar ile alınan büyük elçi atama kararları kapsamında ataması yapılan büyükelçiler;

Yeni Zelanda Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Orta Avrupa, İskandinavya ve Baltıklar Genel Müdür Yardımcısı Fatma Ömür Ünsay, Paraguay Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Libya Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Serhat Aksen, Libya Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine Kenan Yılmaz atandı.

2021/110 sayılı karar ile alınan büyükelçi atama kararları kapsamında merkeze çekilen ve atanan büyükelçiler; 

Afganistan İslam Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Oğuzhan Ertuğrul merkeze alındı, boşalan göreve İspanya Krallığı Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Cihad Erginay atandı.

2021/112 sayılı karar ile alınan büyükelçi atama kararları kapsamında merkeze çekilen ve atanan büyükelçiler; 

2021/113 sayılı karar ile alınan büyükelçi atama kararları kapsamında merkeze çekilen ve atanan büyükelçiler; 

2021/114 sayılı karar ile alınan büyükelçi atama kararları kapsamında merkeze çekilen ve atanan büyükelçiler; 

2021/115 sayılı karar ile alınan büyükelçi atama kararları kapsamında merkeze çekilen ve atanan büyükelçiler;

2021/116 sayılı karar ile alınan büyükelçi atama kararları kapsamında merkeze çekilen ve atanan büyükelçiler;

Özbekistan Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er merkeze alınırken, yerine Özbekistan büyükelçisi olarak Olgan Bekar atandı.

 

CUMHURBAŞKANI DANIŞMANLIĞINA KADİR TURGUT ATANDI!

Büyükelçilik atamalarının yanı sıra 13 Şubat 2021 tarihli kararname ile Kadir Turgut Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12 nci ve 13 üncü maddeleri gereğince Cumhurbaşkanı Danışmanlığına atandı.

13 Şubat 2021 tarihli atama kararnamesinin tümüne PDF formatı ile ulaşmak için TIKLAYINIZ… 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir