banner136

2020 PTT Mesai Saatleri, Saat Kaçta Açılır Ve Saat Kaçta Kapanır? PTT Şubeleri Cumartesi Günü Açık Olur Mu?

Türkiye'de her gün milyonlarca vatandaş PTT üzerinden çok sayıda işlem gerçekleştiriyor. Havaleden, postaya, maaş çekiminden kargoya kadar PTT şubeleri vatandaşlara çak sayıda alanda hizmet veriyor. Peki 2020 PTT çalışma saatleri nasıl öğrenilir? Ptt şubeleri saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? PTT şubelerinden hangi hizmetler alınır? PTT şubeleri 2020 mesai saatleri...

2020 PTT Mesai Saatleri, Saat Kaçta Açılır Ve Saat Kaçta Kapanır? PTT Şubeleri Cumartesi Günü Açık Olur Mu?

Türkiye'de her gün milyonlarca vatandaş PTT şubelerine giderek çeşitli işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Bu nedenle PTT şubeleri çok talep gören işletmelerden birisi oldu. Çok geniş bir hizmet çeşitliliğinin bulunduğu PTT şubelerinde vatandaşlar işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyorlar? Peki PTT şubeleri saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

PTT'DEN HANGİ İŞLEMLER YAPILIR?

PTT'nin vatandaşlara sunduğu hizmetlerin tamamı da araştırıma yapılan konular arasında bulunuyor. PTT üzerinden vatandaşlar posta işlemlerini, telgraf işlemlerini, tebligat işlemlerini, fatura ödeme işlemlerini, havale işlemlerini, hesap işlemlerini, bankacılık işlemlerini, tahsilat işlemlerini, ödeme işlemlerini, HGS işlemlerini, sigortacılık işlemlerini, kargo işlemlerini, İŞKUR ödeme alma işlemlerini, bazı sosyal yardımların ödemesini alma işlemlerini gibi sayısız çok sayıda işlemi gerçekleştirebiliyorlar.

PTT ŞUBELERİ MESAİ SAATLERİ 2020!

Çok sayıda işlemin yapılabildiği PTT şubelerinden vatandaşlar hangi saatler arasında hizmet alabilirler? PTT şubeleri saat kaçta açılıyor? 2020 PTT çalışma saatleri bilgisi nasıl öğrenilir? PTT şubelerinde mesai sabah 08:30'da başlamaktadır. Bu saatten itibaren 12:30'a kadar vatandaşlar kesintisiz hizmet alırlar. 12:30'da PTT şubelerinde1 saatlik öğle arası verilir. PTT şubelerinde mesai 13:30'da yeniden başlar ve 17:00'a kadar devam eder. 17:00'dan sonra PTT şubelerinden vatandaşlara hizmet verilmez.

CUMARTESİ GÜNÜ PTT ŞUBELERİ AÇIK OLUR MU?

PTT'nin mesai günleri ve saatleri bilgilendirmesine göre PTT şubelerinin haftalık çalışma günleri ve saatleri belirlenmiştir. Merkez PTT şubeleri haricinde tüm PTT şubeleri cumartesi günleri kapalıdırlar. Cumartesi günü merkez PTT şubeleri de sadece 13:30'a kadar hizmet verirler. Pazar günleri ise PTT şubelerinin tamamı kapalı olur ve vatandaşlara o gün hizmet verilmez.

Emlak365.com

Yorumlar (0)