2021 Bedelli Askerlik Ücretine Zam Geldi! Dövizle Askerlikte Hesaplama Değişiyor!

Bedelli askerlik ücretleri 2021 yılının ilk yarısı için yükseltildi. Ayrıca yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının dövizle yaptıkları ödemelere de kur ayarı yapılacağı bildirildi.

Bedelli askerlik ücretleri 2021 yılının ilk yarısı için yükseltildi. Ayrıca yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının dövizle yaptıkları ödemelere de kur ayarı yapılacağı bildirildi.

2021 yılında bedelli askerlik yapmayı düşünenlerin oldukça merak ettiği rakamlar kesinleşti. 2021 yılı bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu?

2021 BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ KAÇ TL OLDU?

Bedelli askerlik ücretini araştıran vatandaşlar 2021 yılının rakamını öğrenmek istiyorlar. 2020 yılının ikinci yarısında bedelli askerlik ücreti 37.070 TL olarak uygulanıyordu. 2021 yılının ilk yarısı için ise bu rakam 39.788 TL’ye yükseltildi. 2020 yılı Ocak-Haziran döneminde 35.054 TL olan bedelli askerlik ücreti son 1 yıllık süreçte yüzde 13.50 oranında arttırılmış oldu.

DÖVİZLE ASKERLİK HESAPLAMASI DEĞİŞİYOR!

Yurt dışında yaşayan vatandaşların dövizle askerlik yapma hesaplamasında da değişikliğe gidileceği bildirildi. Şu anda mevcut olan uygulamaya göre gurbetçi vatandaşlar dövizle askerlik yapmak için başvuruda bulunduklarında ödeyecekleri para tutarının hesaplanmasında başvuru yapılan yılın ilk günündeki Merkez Bankası döviz kuru esas alınıyor. Ancak bu sistemde bir değişiklik yapılması için düğmeye basıldı.

AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya ve arkadaşları tarafından verilen yasa teklifinde dövizle askerlik yapacak olan vatandaşların ödeyecekleri bedellerin belirlenmesine dair hesaplama yönteminde değişiklik yapılacak. Bu yasa teklifi kabul edilirse yılın ilk gününün döviz kurları değil başvuru yapılan günün döviz kurları esas alınıp hesaplama yapılacak.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir