27 Mart Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları! İşte Yeni Atanan İsimler ve Görevleri

27 Mart 2021 Tarihli ve 31436 Sayılı Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atamalar yer aldı.

27 Mart Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları! İşte Yeni Atanan İsimler ve Görevleri
27 Mart 2021 Tarihli ve 31436 Sayılı Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atamalar yer aldı.  "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/175, 176, 177)" adıyla yayımlanan atamalar ile 3 kurumda yeni isimler göreve getirildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 3 KURUMA ATAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yapılan atamaların ilki Gençlik ve Spor Bakanlığı Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü makamına yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde ilgili hüküm kapsamında bu makamda bulunan Bahattin Yetim'i görevden aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan diğer bir atama İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine oldu. Bu göreve Murat Eskici getirildi.

27 Mart tarihli Resmi Gazete'de yer alan atamalardan birisi de Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliği makamına oldu. 233 sayılı kanun hükmünde kararnamenin ilgili düzenlemesi kapsamında bu makama Mahmut Sütçü atandı.

ATAMALARA İLİŞKİN KARARLAR 

"Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/175, 176, 177)" kapsamında 27 Mart 2021 Tarihli ve 31436 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları şu şekilde;

Kilis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Görevden Alma Kararıİzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Makamına Yapılan Atama KararıDevlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliği Atama KararıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bu atamalar, Resmi Gazete'de yayımladığı gün 27 Mart tarihinden itibaren geçerli olacak.
Yorumlar (0)