3 Ağustos Pazartesi  Noterler Açık Mı? Noterler Açıldı Mı?

Bayramın dördüncü günü olan 3 Ağustos Pazartesi günü noterler açık mı? Vatandaşlar bayramın dördüncü gününde noter işlemlerini tamamlayabilecekler mi? Noterler hizmet vermeye başladı mı? Tüm bu soruların yanıtları haberimizde. İşte nöbetçi noter uygulaması ve 3 Ağustos günü noterlerin uygulayacağı kararlar. 

3 Ağustos Pazartesi  Noterler Açık Mı? Noterler Açıldı Mı?

3 Ağustos Pazartesi günü noterlerin açık olup olmayacağı merak ediliyor. Bayramın dördüncü gününe denk gelen 3 Ağustos Pazartesi gününde noter işlemleri olan vatandaşlar için uygulanacak kararı aktarıyoruz. 

3 AĞUSTOS PAZAR NÖBETÇİ NOTERLER AÇIK OLACAK MI?

Bilindiği üzere kurban bayramı toplam 4 gün tatil. 31 Temmuz'da başlayan kurban bayramı tatili 4 Ağustos Salı gününe kadar devam edecek. Bu süre zarfı içerisinde de 3 Ağustos Pazartesi resmi tatil olarak uygulanacak. Bu çerçevede vatandaşlar bugün noter üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştiremeyecekler. 

Nöbetçi noter uygulaması ile noterlerin açık olup olmadığını merak eden vatandaşlar için ise nöbetçi noter uygulamasına pandemi nedeniyle ara verildi. Bakanlık ve Türkiye Noterler Birliği almış oldukları kararlar kapsamında ikinci bir duyuruya kadar nöbetçi noter uygulaması olmayacağını duyurdular. 

NOTER İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Tüm bu bilgilerin ışığında noter işlemlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar 4 Ağustos Salı günü sabah saat 09.00'dan akşam saat 17.00'ye kadar noter işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Emlak365.com