30 Ağustos otobüsler ücretsiz mi, Ankara, İstanbul, İzmir otobüs, metro, tramvay, Marmaray, İETT, EGO, İZBAN metrobüs toplu taşıma bugün bedava mı 2022?

30 Ağustos Zafer Bayramı için ulaşım kararları peş peşe açıklandı! Ankara, İstanbul, İzmir ulaşım ücretleri bugün bedava mı, Marmaray, metro, otobüs ücretsiz mi?

30 Ağustos otobüsler ücretsiz mi, Ankara, İstanbul, İzmir otobüs, metro, Marmaray bedava mı?

Bu sene 100. yıl coşkusunun yaşandığı büyük taarruzun yıl dönümü 30 Ağustos Zafer Bayramı yurdun dört bir yanında coşku ile kutlanacak. Kutlama programları kadar bu sene "30 Ağustos resmi tatil mi, toplu taşıma bedava mı, Ankara'da otobüsler ücretsiz mi, İstanbul'da bugün metro bedava mı?" soruları da yanıt arıyor. İşte merak edilen soruların yanıtları...

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI RESMİ TATİL Mİ?

Evet, 30 Ağustos Zafer Bayramı ülkemizin milli bayramları arasında yer almakta olup resmi tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye'de dini ve milli bayramlar resmi tatil günleri arasında yer almakta olup 30 Ağustos 2022 Zafer Bayramı da bu nedenle resmi tatil günleri arasında yer almaktadır. 

30 AĞUSTOS OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ?

Evet, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları etkinlikleri kapsamında belediyeler tarafından alınan karar ile otobüs seferleri bugün ücretsiz olarak düzenlenecek. 

30 AĞUSTOS OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ 2022 ANKARA, BUGÜN METRO BEDAVA MI?

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karar kapsamında bugün hem EGO otobüs seferleri hem de metro hatlarında ulaşım bedava olacak ve bilet basılmayacak. 

30 Ağustos otobüsler ücretsiz mi, Ankara, İstanbul, İzmir otobüs, metro, tramvay, Marmaray, İETT, EGO, İZBAN metrobüs toplu taşıma bugün bedava mı 2022?

İSTANBUL'DA İETT OTOBÜSLER ÜCRETSİZ Mİ, 30 AĞUSTOS 2022 SALI BUGÜN METRO, METROBÜS, MARMARAY BEDAVA MI?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karar ile işletmesi belediye tarafından üstlenilen tüm toplu ulaştırma araçlarında ulaşım ücretsiz oldu. Bugün metro, metrobüs, vapur hatları ve otobüs seferleri ücretsiz olacak. Ulaştırma Bakanlığı tarafından alınan karar ile Marmaray da bugün bedava olacak. 

İZMİR'DE OTOBÜSLER BEDAVA MI, 30 AĞUSTOS BUGÜN OTOBÜS, METRO, İZBAN ÜCRETSİZ Mİ?

Evet, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karar ile bugün tüm toplu taşıma seferleri ücretsiz olarak düzenlenecek.