30 Ağustos resmi tatil mi, 30 Ağustos Zafer Bayramı 2022 bu sene hangi güne denk geliyor, yarım gün mü?

2022 yılının resmi tatil günleri araştırma konusu olmaya devam ederken 30 Ağustos 2022 için beklenen açıklama geldi. Peki, 30 Ağustos Zafer Bayramı hangi güne denk geliyor, resmi tatil mi, yarım gün mü olacak?

30 Ağustos 2022 bu sene hangi güne denk geliyor, yarım gün mü, resmi tatil mi?

Türkiye yeni bir milli bayram coşkusunu yaşamak için geri sayıma başlarken 30 Ağustos aramaları da başladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı için kutlama programlarını hazırlamak isteyen, o gün resmi kurumlarda işlemleri olan, doktor randevusu almak isteyen kişiler gibi pek çok kişi araştırmalarına başladı. Peki, 30 Ağustos Zafer Bayramı bu sene hangi güne gelecek, resmi tatil mi, yarım gün mü, resmi kurumlar, bankalar, PTT, hastaneler açık mı?

30 AĞUSTOS 2022 BU SENE HANGİ GÜNE GELİYOR, GELECEK?

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları bu sene Salı gününe denk gelecek. 30 Ağustos Zafer Bayramı Salı günü tüm yurt genelinde düzenlenecek olan resmi programlar ile kutlanacak. Yine belediyelerin 30 Ağustos günü için özel ücretsiz konser programları ile kutlama töreni düzenlemesi bekleniyor. 

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI RESMİ TATİL Mİ?

Evet ülkemizde dini bayramlar gibi milli bayramlar da resmi tatil olarak kabul edilmektedir. Bu kapsamda 30 Ağustos 2022 günü de resmi tatil günü olarak kabul edilecek. 

30 AĞUSTOS GÜNÜ YARIM GÜN MÜ, TAM GÜN MÜ TATİL?

Zafer Bayramı kutlamalarının yapılacağı 30 Ağustos günü tam gün olarak tatil ilan edilecek. Yani Salı günü tüm resmi kurum ve kuruluşlar kapalı olacak. Çalışma bir sonraki iş günü olan Çarşamba günü devam edecek. 

30 AĞUSTOS GÜNÜ NOTERLER, NÖBETÇİ NOTER, BANKALAR, PTT, HASTANELER AÇIK MI, ÇALIŞIYOR MU?

Resmi tatil günü olduğu için 30 Ağustos günü tüm kurumlar ve bankalar kapalı olacak. Hastanelerin ise sadece acil bölümleri hasta kabul edecek.