65 Yaş Üstü Ve 20 Yaş Altı Sokağa Çıkma Yasakları Kaldırılan Ve Uygulanan İller Belli Oldu! Sokağa Çıkma İzin Saatleri İçişleri Bakanlığı Tarafından Düzenlendi!

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için sokağa çıkma yasaklarının son gelişmeleri merak ediliyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasakları bazı illerde tamamen kaldırılırken bazı illerde de izin satleri konusunda değişiklik yapıldı. Peki Türkiye'nin hangi illerinde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasakları var, hangi illerde bu yasaklar tamamen kaldırıldı? İştemerak edilen tüm detaylar...

65 Yaş Üstü Ve 20 Yaş Altı Sokağa Çıkma Yasakları Kaldırılan Ve Uygulanan İller Belli Oldu! Sokağa Çıkma İzin Saatleri İçişleri Bakanlığı Tarafından Düzenlendi!
Türkiye'de koronavirüs tedbirlerinin yeniden belirlendiği kontrollü yeni normalleşme döneminde sokağa çıkma kısıtlamaları da yeniden düzenlendi. Bu düzenlemeden 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar da etkilendiler. Hangi illerde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için sokağa çıkma yasakları kaldırıldı?

65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerin en kritiği hiç şüphesiz sokağa çıkma yasakları oldu. Risk grubunda bulundukları için 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar aylarca yalnızca günün belirli saatlerinde sokağa çıkabildiler. Ancak yeni normalleşme döneminde sokağa çıkma yasaklarının kapsamı ve şekli üzerinde radikal değişimler yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasaklarının kaldırıldığı iller kamuoyuna ilan edildi. İçişleri Bakanlığı genelgesinde İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerde uygulanacak olan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasaklarının nitelikleri il il açıklanarak belirlendi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI HANGİ İLLERDE KALDIRILDI?

Vatandaşlar 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı için sokağa çıkma izni saatlerine yönelik araştırma yapmaya devam ediyorlar. Kabine toplantısında alınan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan karar göre Türkiye'de düşük ve orta riskli illerde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için sokağa çıkma yasakları kaldırıldı. Bu illerde vatandaşlar yaş gruplamasına dair bir sokağa çıkma yasağı ile karşı karşıya kalmayacaklar. Ayrıca İçişleri bakanlığı da bir başka açıklama ile 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için sokağa çıkma yasakları kaldırılan ve uygulanan illeri duyurdu. Sokağa çıkma izni saatleri hakkında da İçişleri Bakanlığı tarafından bilgi verildi.

Tüm vatandaşlar 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için sokağa çıkma yasaklarının bütün illerde ne zaman kaldırılacağını merak ediyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan son kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamasında uygulanmakta olan yasakların bir süre daha aynı mahiyette devam edeceğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan son sokağa çıkma yasağı genelgesinde İstanbul, Ankara, İzmir ve il il 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasakları ve izin saatleri liste halinde paylaşıldı.

DÜŞÜK RİSK GRUBUNDA OLDUĞU İÇİN 65 YAŞ ALTI VE 20 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARININ KALDIRILDIĞI İLLER

-Ağrı
-Batman
-Bingöl
-Bitlis
-Diyarbakır
-Hakkari
-Iğdır
-Mardin
-Muş
-Siirt
-Şanlıurfa
-Şırnak
-Uşak
-Van

ORTA RİSK GRUBUNDA OLDUĞU İÇİN 65 YAŞ ALTI VE 20 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARININ KALDIRILDIĞI İLLER

-Adana
-Afyonkarahisar
-Ankara
-Aydın
-Bartın
-Bayburt
-Bursa
-Çankırı
-Çorum
-Denizli
-Elazığ
-Erzincan
-Erzurum
-Eskişehir
-Gaziantep
-Hatay
-Isparta
-Kahramanmaraş
-Karabük
-Kars
-Kastamonu
-Kırşehir
-Malatya
-Manisa
-Nevşehir
-Sivas
-Tunceli
-Yozgat

65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI HANGİ İLLERDE DEVAM EDİYOR?

Sağlık Bakanlığı tarafından yüksek ve çok yüksek riskli iller olarak sınıflandırılan illerde 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar için sokağa çıkma yasakları devam ediyor. Bu illerde 65 yaş üstü vatandaşlar gündüz 10:00 ile 14:00 saatleri arasında, 20 yaş altı vatandaşlar ise 14:00 ile 18:00 saatleri arasında sokağa çıkabilmek için izinli olacaklar.

-Antalya
-Ardahan
-Artvin
-Bilecik
-Bolu
-Çanakkale
-Düzce
-istanbul
-İzmir
-Karaman
-Kayseri
-Kırıkkale
-Kırklareli
-Kilis
-Kocaeli
-Kütahya
-Mersin
-Muğla
-Niğde
-Tekirdağ
-Yalova
-Zonguldak
-Adıyaman
-Aksaray
-Amasya
-Balıkesir
-Burdur
-Edirne
-Giresun
-Gümüşhane
-Konya
-Ordu
-Osmaniye
-Rize
-Sakarya
-Samsun
-Sinop
-Tokat
-Trabzon

Emlak365.com
Yorumlar (0)