9 İl Daha Kırmızıya Geçebilir! Yeni Koronavirüs Risk Haritası Ne Zaman Güncellenecek?

Türkiye koronavirüs salgını ile mücadele konusunda 1 Mart 2021 tarihi itibari ile yerinde karar dönemi sürecine geçiş yapmıştı.

9 İl Daha Kırmızıya Geçebilir! Yeni Koronavirüs Risk Haritası Ne Zaman Güncellenecek?
Türkiye koronavirüs salgını ile mücadele konusunda 1 Mart 2021 tarihi itibari ile yerinde karar dönemi sürecine geçiş yapmıştı. Bu süreçte Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık koronavirüs tablosu üzerinde 81 il yeni vaka sayısı rakamlarına göre 4 farklı kategoriye ayrılmıştı.

Açıklanan vaka sayısına göre iller mavi renkli (düşük riskli), sarı renkli (orta riskli), turuncu renkli (orta riskli) ve kırmızı renkli (yüksek riskli iller) olmak üzere 4 farklı kategoriye ayrılmış, vaka sayılarına göre illerde uygulanacak tedbirler, kısıtlamalar ve gevşeme kararları belirlenmişti.

YENİ İLLERE GÖRE HAFTALIK KORONAVİRÜS VAKA SAYISI TABLOSU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama ile haftalık vaka sayısı tablosunun takip eden bir sonraki haftanın Pazartesi günü ilan edileceği duyurulmuştu. Bu kapsamda 8 Mart 2021 Pazartesi ve 14 Mart 2021 Pazar günü tarihlerini kapsayan son haftalık koronavirüs risk haritası bugün açıklanacak.

Açıklanacak olan haritada iller renklerine göre bir kere daha sınıflandırılacak. Bu sınıflandırma sonrası bugün bir kere daha kabine toplantısı ile alınacak kararlar ilan edilecek. Alınan kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulacak.

9 İL DAHA KIRMIZI RENKLİ KATEGORİYE GEÇİŞ YAPABİLİR! 

İlk kararın ardından 15 günlük süre dolarken bugün bir kere daha illere göre alınacak olan kararlar duyurulacak. 2 haftalık sürecin ardından vaka sayısında artış yaşanan İstanbul başta olmak üzere Çanakkale, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Mersin, Kilis ve Artvin gibi daha önceki haritada turuncu renkte yer alan 9 ilin daha kırmızı kategorisine geçmesi bekleniyor.
Yorumlar (0)