ABD Başkanı Donald Trump Koronavirüs Aşısı İçin Net Tarih Verdi!

ABD Başkanı Donald Trump koronavirüs aşısı ile alakalı bir açıklama yaparak tarih verdi. Trump'ın yaptığı son dakika açıklamasına göre koronavirüs aşısı ekim ayının ortasında ABD'de ülke içinde dağıtıma hazır olacağını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump Koronavirüs Aşısı İçin Net Tarih Verdi!

Koronavirüs aşısı ile alakalı olarak dünyanın dört bir yanından haberler gelmeye devam ediyor. Ülkeler koronavirüs aşısı ile alakalı olarak net tarih verirken bu ülkelere Amerika Birleşik Devletleri de katıldı. ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklama ile koronavirüs aşısının Ekim ayının ortasında kullanıma hazır hale geleceğini söyledi.

100 MİLYON DOZ AŞI DAĞITIMI YAPACAKLAR

Koronavirüs aşısının dağıtımı ile alakalı olarak yol haritası belirlediklerini söyleyen Trump, “Bu aşı dağıtımı ABD'de en geniş kapsamlı aşı dağıtım programı olacak. Ekim ayında bu dağıtım işlemine başlayacağız. 2020 yılının sonuna kadar 100 milyon doz aşı dağıtımı yapacağız.” dedi.

ABD Başkanı Trump koronavirüs aşısı ile alakalı olarak sözlerine, “ABD'de koronavirüs aşısı hakkında sürekli bir spekülasyon yapılıyor. Bunu seçimler için propaganda malzemesi yapıyorlar. Koronavirüs ciddi bir sorundur. Biz bu salgınla mücadelede önemli adımlar attık. Şimdi de tedavisi için yoğunlaştık. ABD vatandaşları dünyada koronavirüs aşısını yaygın şekilde kullanabilecek ilk insanlar olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs aşısı ile alakalı olarak ABD ile Rusya arasında rekabet yaşanmaya başlandı. İki ülke de koronavirüs aşısını kullanıma hazır hale getirmek için yoğun şekilde hazırlıklarını sürdürüyorlar.

Emlak365.com