AFAD Açıkladı: İzmir Urla'da Son Dakika Deprem Yaşandı, Şehirde Büyük Panik Yaşandı!

İzmir yeni bir depremle sallandı. AFAD son dakika deprem açıklaması yaptı, şehirde büyük panik yaşandı. İzmir'de deprem mi oldu, İzmir depremi merkez üssü neresi, depremin şiddeti kaç?

AFAD Açıkladı: İzmir Urla'da Son Dakika Deprem Yaşandı, Şehirde Büyük Panik Yaşandı!

Emlak365.com / 30 Ekim tarihinde yaşanan deprem ile büyük bir şok yaratan ve bazı binaların yıkılmasına neden olan İzmir bugün aynı korkuyu bir kere daha yaşadı. 

İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU? SON DAKİKA: İZMİR DEPREMİ MERKEZ ÜSSÜ NERESİ, ŞİDDETİ KAÇ?

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) resmi hesabı üzerinden yapılan açıklama ile "#DEPREM: Ege Denizi'nde İzmir'in Urla ilçesi açıklarında saat 16.40'ta 4,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz" ifadeleri ile depremin şiddeti 4.3 olarak duyuruldu. 

Depremin Merkez Üsüs ise Ege Denizi'nde yer alan İzmir'in Urla ilçesi olarak açıklandı. Depremin ardından sosyal medyada kısa sürede yoğun paylaşım yapılırken paylaşımların büyük bir bölümünde depremin çok şiddetli olarak hissedildiği, kısa sürdüğü ancak son derece şiddetli olarak hissedilmesi nedeni ile büyük panik yaşandığı açıklandı. 

Kandilli Rasathanesi ise depremin şiddetini 4.4 olarak revize ederken depremin merkez üssünü ise Oniki Adalar Akdeniz olarak duyurdu. 

Pek çok kişi ise depremin biraz daha uzun sürmesi halinde hasarlı binalarda yıkım olacağı endişesini dile getirdi. Deprem sonrası gelen ilk bilgilere göre şehirde olumsuz bir durum yaşanmazken koronavirüs nedeni ile vatandaşlara evlerinde kalmaları çağrısında bulunuldu. 

Yorumlar (0)