AFAD ve Meteoroloji'den Son Dakika Açıklaması: Teyakkuz İlan Edildi, Fırtına, Sel, Kuvvetli Rüzgar, Kar ve Yağmur Uyarısı Yapıldı

Yurt genelinde yağışlar barajların doluluk oranlarını arttırması nedeni ile büyük bir sevinçle karşılanırken AFAD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü çok sayıda il için son dakika uyarısında bulundu.

AFAD ve Meteoroloji'den Son Dakika Açıklaması: Teyakkuz İlan Edildi, Fırtına, Sel, Kuvvetli Rüzgar, Kar ve Yağmur Uyarısı Yapıldı
Yurt genelinde yağışlar barajların doluluk oranlarını arttırması nedeni ile büyük bir sevinçle karşılanırken AFAD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü çok sayıda il için son dakika uyarısında bulundu. Pek çok ilde kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapılırken bazı illerde yoğun kar yağışı, çığ, don, buzlanma, sağanak yağış, sel, yoğun kar yağışı uyarısı ile gerekli önlemlerin alınması istendi.

FIRTINA UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada Akdeniz Bölgesi, Ege Bölgesi ve Marmara Bölgesi için şiddetli fırtına uyarısı yapıldı.

Yapılan uyarılarda kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapılan bölgelerden biri de Ege Bölgesi oldu. İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Burdur, Manisa, Uşak, Isparta, Afyon ve Kütahya'da yarın başlayacak olan fırtınanın 17 Şubat tarihine kadar devam edeceği duyuruldu.Kuvvetli fırtına uyarısı yapılan illerde rüzgarın hızının 100 kilometreye kadar çıkabileceği, çatı uçması gibi olumsuz durumlara karşı önlem alınması istendi.

Akdeniz bölgesinde fırtına uyarısı yapılan iller ise Antalya, Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay olarak açıklandı.

Marmara bölgesi için fırtına uyarısı yapılan iller ise Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya ve Kocaeli olarak ilan edildi.SON DAKİKA SAĞANAK YAĞIŞ VE SEL UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklaması ile Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve çevreleri ile Mersin'in doğu  bölgesi ile Hatay'ın batı ilçelerinde kuvvetli sağanak yağış uyarısı yapıldı. Kıyı kesimlerde yağışlar yer yer gök gürültülü sağanak yağış ve yüksek kesimlerde ise yoğun kar yağışı olarak görülecek. Su baskını, yıldırım, yüksek kesimlerde buzlanma ve don olayları yaşanacak.

YOĞUN KAR YAĞIŞI, ÇIĞ, BUZLANMA VE DON UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ uyarısı yapılırken Çorum, Amasya, Tokat, Samsun ve Ordu illeri ile İç Anadolu'nun Güney ve doğusunda yoğun kar yağışı ile buzlanma uyarısı yapıldı.

Emlak365.com
Yorumlar (0)