GÜNDEM

AFAD'dan Son Dakika Açıklaması! KKTC Gazimağusa'da Deprem Meydana Geldi!

AFAD Deprem Dairesi tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde deprem olduğu bildirildi. Gazimağusa'da meydana gelen depreme dair AFAD'dan detaylı bir açıklama yapıldı.

AFAD Deprem Dairesi tarafından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde deprem olduğu bildirildi. Gazimağusa'da meydana gelen depreme dair AFAD'dan detaylı bir açıklama yapıldı.

Akdeniz çevresinde yer sarsıntılarının devam ettiği bildirildi. AFAD Deprem Dairesi tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazimağusa kentinden deprem meydana geldi.

GAZİMAĞUSA’DA DEPREM OLDU!

AFAD tarafından yapılan bilgilendirmeye göre bugün saat 17:27’de merkez üssü KKTC’nin Gazimağusa kenti olan bir deprem gerçekleşti. Bu depreminin şiddetinin 5.0 büyüklüğünde olduğu bildirildi.

AFAD BİLGİLENDİRDİ!

AFAD, Gazimağusa depremi ile alakalı olarak KKTC birimleri ile iletişime geçtiklerini açıkladı. Yapılan bilgilendirmede, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti başbakanlık Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı yetkilileri ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirilmiştir. An itibariyle KKTC’de depreme dair olumsuz bir ihbar yapılmamıştır.” denildi.

Gazimağusa’da meydana gelen depremin yıkıcı etkisi bulunmadığı ifade edildi. KKTC yetkilileri tüm bu gelişmelere rağmen yine de tüm tedbirlerin alındığını ve gereken birimlerin hazır halde beklediğini açıkladılar.

Deprem uzmanları ise Akdeniz’de gerçekleşen depremlerin sıklaşmasının fay hatlarında biriken enerjinin açığa çıkmasından kaynaklandığını ve bu orta şiddetli depremlerin büyük bir depremi engelleyici nitelikte olduğunu bildirdiler.

Emlak365.com


Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir