Ahmet Davutoğlu: Vatandaşlar AK Parti'nin Kongre Resimleriyle Dava Açsınlar!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, pandemi haritasına ilişkin olarak kendisine ilginç bilgiler geldiğini söyleyerek Ankara'nın da aslında kırmızı olduğunu ama AK Parti ve MHP kongreleri nedeniyle açıklanmadığı iddia etti.

Ahmet Davutoğlu: Vatandaşlar AK Parti'nin Kongre Resimleriyle Dava Açsınlar!
Gelecek partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin il başkanları toplantısında bir konuşma yaparak salgın şartlarında AK Parti'nin kongre yapmasını eleştirdi. Ahmet Davutoğlu konuşmasında koronavirüs salgınına dair de enteresan iddialarda bulundu.

Türkiye'de koronavirüs ile mücadele kapsamında örnek olması gereken iktidarın bunu yapamadığını söyleyen Ahmet Davutoğlu, “Bu iktidar çıkıp her yerde maske, mesafe ve temizlik diyor. Ancak sosyal mesafe kurallarını AK Parti ve MHP kongrelerinde kendileri çiğniyorlar. Böyle bir koronavirüs ile mücadele dünyanın neresinde var. Size serbest ama vatandaşa yasak. Siz kongre yapın koronavirüsün zararı yok ama vatandaş dükkanını erkenden kapatsın.” dedi.

VATANDAŞLAR AK PARTİ'NİN KONGRE RESİMLERİYLE DAVA AÇIP CEZALARI İPTAL ETTİRSİNLER

AK Parti kongresine dikkat çeken Ahmet Davutoğlu il başkanlarına da bir görev verdiğini söyleyerek, “İl başkanlarımıza görev veriyorum. Bu AK Parti kongrelerindeki kalabalıklar sosyal mesafe kurallarını ihlal etmek olmuyorsa bulunduğunuz illerdeki vatandaşlara kesilen para cezalarının iptali için vatandaşların mahkemede haklarını aramalarına yardımcı olun. Ak Parti'nin kongre resimleriyle vatandaşlarımız para cezalarının iptallerini istesinler. İl başkanları illerinde cezaların geri ödenmesi için kampanya başlatsınlar. Esnafımızla birlikte hareket edelim ve milletimizin mağduriyetinin önüne geçelim.” ifadelerini kullandı.

ANkARA'NIN RENGİ KIRMIZI AMA KONGRE YAPMAK İÇİN AÇIKLAMADILAR

Pandemi haritası ile alakalı olarak de ilginç bir iddiada bulunan Ahmet Davutoğlu, “Bana gelen bilgilere göre Ankara'da salgının iyice arttı. Hatta Ankara'da diğer çok yüksek riskli illerimiz gibi kızardı ama AK Parti ve MHP kongrelerinin yapılabilmesi için açıklanması ertelendi. Göreceğiz bakalım yeni açıklamada Ankara'nın rengi ne olacak. İnşallah olmaz ama Ankara da kırmızı olursa bunların riyakarlıkları, yalancılıkları, fırsatçılıkları bir defa daha ortaya çıkmış olacak.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com
Yorumlar (0)