AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi Nerede, Ne Zaman, Saat Kaçta Yapılacak?

AK Parti'nin yeni yönetiminin belirleneceği 7. Olağan Büyük Kongresi büyük bir heyecanla bekleniyor. AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi ne zaman, nerede, saat kaçta yapılacak?

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi Nerede, Ne Zaman, Saat Kaçta Yapılacak?
Türkiye, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresine kilitlenmiş durumda. Kongrede Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tek aday olarak delegelerin karşısına çıkacak. Yeniden AK Parti Genel Başkanı seçilecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın belirlediği 50 kişilik Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) listesi de bu kongrede seçilecek. Peki AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi ne zaman, nerede yapılacak.

AK PARTİ KONGRESİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA YAPILACAK?

AK Parti tarafından yapılan açıklama ile AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresinin ne zaman yapılacağı belli oldu. Buna göre AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi 24 Mart 2021 Çarşamba günü saat 10:00'da yapılacak. AK Parti delegeleri AK Parti'yi 2023'e taşıyacak yeni yönetim kadrosunu bu kongrede onaylayacaklar.

AK PARTİ 7. OLAĞAN BÜYÜK KONGRESİ NEREDE YAPILACAK?

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi hakkında merak edilen konulardan birisi de kongrenin nerede yapılacağı oldu. Vatandaşlar kongrenin nerede yapılacağına dair araştırma yapıyorlar. Yine AK Parti'nin yaptığı açıklamaya göre AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi Ankara Spor Salonu'nda yapılacak.

AK PARTİ KONGRESİNDE KAÇ DELEGE OY KULLANACAK?

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresinde oy kullanacak olan delegelerin sayısı da belli oldu. Buna göre büyük kongreye 1560 delege katılım gösterecek. Delegeler hem genel başkan seçimi için hem de kurullar için oy kullanacaklar.

AK PARTİ KONGRESİNE NASIL KATILINIR?

AK Parti'nin 7. Olağan Büyük Kongresi'ne çok sayıda vatandaş katılmak istiyor. Bu kongreye katılmanın yollarını araştıran vatandaşlara AK Parti tarafından bilgi verildi. Kongreye koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda misafir davet edilecek. Davet edilmeyenler kongrenin yapılacağı Ankara Spor Salonu'na alınmayacaklar. Yalnızca 1560 delege ile davetli misafirler kongre salonuna girebilecekler.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE AÇIKLAYACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresinde tarihi bir konuşma yapacak. Bu konuşma ile 2023 seçimlerine de start verilecek. AK Parti'nin manifestosunu açıklayacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan yol haritasını da kamuoyuna duyuracak. Bu açıklamanın ardından Türk siyasetinde yeni bir gündem maddesi daha ortaya çıkacak.

TEŞKİLATLARDAKİ DEĞİŞİM MKYK'YA YANSIYACAK MI?

AK Parti'nin il ve ilçe kongreleri sürecinde ilginç bir tablo ortaya çıktı. 973 ilçe yönetiminin 715'inde ve 81 il yönetiminin 52'sinde başkan değişimi yaşandı. Teşkilat yönetimlerindeki yönetim değişikliği oranı ise yüzde 70 oldu. Benzer bir değişimin MKYK'de de olması bekleniyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)