AK Parti'de peş peşe istifalar! Çok sayıda kişi istifa etti

Türkiye 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçimlere odaklanırken partilerin seçim hazırlıkları da başladı. AK Parti'de milletvekili olmak isteyen kişilerin istifaları başladı.

AK Parti'de peş peşe istifalar! Çok sayıda kişi istifa etti

AK Parti'de peş peşe istifalar! Çok sayıda kişi istifa etti - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün saat 14:00 itibari ile yapılacak açıklamayla 2023 seçim takviminin başlaması bekleniyordu. 

Yapılacak olan açıklama öncesi 14 Mayıs 2023 tarihinde seçimin yapılması kesinleşirken partilerde de seçim istifaları başladı. AK Parti'de seçim öncesi pek çok ismin istifa ettiği belirtilirken istifa eden kişilerin isimleri ilan edildi. 

AK PARTİ'DE MİLLETVEKİLİ OLMAK İÇİN İSTİFA EDEN İSİMLER KİMLER?

-AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu

-AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir

-AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

-AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar

-AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı

-AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim

-AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse

-AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy

-AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan da milletvekili adayı olmak için istifa eden isimler arasında yer aldı. Çalışkan yapmış olduğu açıklamasında “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde davamızın neferi olarak aynı bilinç ve kararlılıkla yılmadan, yorulmadan azimle çalışmaya devam edeceğiz. Vakit, son günlerde de şahit olduğumuz gibi bazılarının içinde bulunduğu mevki, koltuk kavgası vakti değil” diyerek istifa kararı aldığını kamuoyuna açıkladı. 

SONRAKİ HABER