Ali Babacan: Devlet Bahçeli, AK Parti'yi Generallere Şikayet Ediyordu

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, iktidarın Türkiye'yi tamamen sessizliğe mahkum etmek istediğini söyleyerek kimsenin sesini çıkartamaz hale getirildiğini belirtti.

Ali Babacan: Devlet Bahçeli, AK Parti'yi Generallere Şikayet Ediyordu
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin Şırnak İl Kongresi'ne katılarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ali Babacan iktidarı emekli amirallerin bildirisi üzerinden eleştirmeyi sürdürdü.

KANAL İSTANBUL'A KARŞI OLANLARI DARBECİ İLAN EDECEKLERİNİ SÖYLEMİŞTİM

Kanal İstanbul'a karşı çıkanlara darbeci diyeceklerini bir gün önce televizyonda söylediğini ifade eden Ali Babacan, “Benim sözlerimin üzerinden bir gün geçmeden Sayın Erdoğan bir açıklama yaparak Kanal istanbul'a karşı çıkanların en büyük Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı olduklarını söyledi. Kullanılan ifadenin ağırlığına bakar mısınız? Biz bunun böyle olacağını bildik. Maalesef o bildiriyi hazırlayıp yayınlayanlar büyük bir fırsatı altın tepside iktidarın önüne sundular. Herkes etrafına bu hükümet gibi rant gözüyle bakmıyor. Bu ülkenin yarınlarını, çocuklarımızın geleceğini düşünenler de var. En yakından biz varız. Biz bu düşman dile de rant peşinden koşan heveslere de karşıyız.” dedi.

DEVLET BAHÇELİ AK PARTİ'Yİ GENERALLERE ŞİKAYET EDİYORDU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de eleştiren Ali Babacan, “İktidarın büyük ve küçük ortağı hemen acı darbe hafızamızı suistimal etmeye, ülkemizi kutuplaştırmaya başladılar. Şu anda iktidarda olan partinin ilk yıllarında generallere mektup yazarak 'iktidarı uyarın' diyen krizlerin ortağı Devlet Bahçeli'ydi. Vesayet odaklarından besleniyor. O günlerde 2002 krizinden sonra Meclis'e bile girememişti. Generallere mektup yazmakla kendisini meşgul ediyordu. Bu söylediklerimin hepsi kayıtlarda vardır. Zaten Devlet Bahçeli'nin en tutarlı yanı tutarsız oluşudur. Bir de krizlerin ortağıdır. Kendisinin siyasi biyografisi bundan ibarettir.” ifadelerini kullandı.

Tartışılan bildiri hakkında da konuşan Ali Babacan, “Bazı emekli amiraller bildiri yazmışlar. Öncelikle Anayasal sınırlar içerisinde herkes düşüncesini ifade edebilir. Lakin bu hak kullanılırken kullanılan sözlerin nereye gideceğini hesaplayarak ölçmek ifadenin sahibinin sorumluluğudur. Bakıyorsunuz asker tecrübesi olan emekli amiral hepsi. Tecrübesiz insanlar değiller. Bu insanların hesap etmeden, ölçüp biçmeden hareket etmesi inanılacak bir konu değil. Bugün iktidar Türkiye'yi sessizliğe mahkum etmek istiyor. Öyle bir susturdular ki insanları kimse çıkıp itiraz edemiyor. Emekli askerler de çıkıp konuşunca iktidar telaşa kapılıyor. Acaba darbe tehdidi mi bu, nereden güç aldılar, bize itiraz etme cüretini nereden buluyorlar diyorlar.” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)