Alkol fiyatlarına rekor zam geliyor! Tarih verildi, cep yakacak

Alkol fiyatlarına rekor zam geliyor! Tarih verildi, cep yakacak
Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, alkol ürünlerine zam geleceğini duyurarak tarih verdi. Aybaş, zam haberini sosyal medya hesabından duyurdu.

Türkiye'de enflasyonun yükselmesi ve dolar kurunun artması nedeniyle özellikle alkol ve tütün ürünlerindeki zamlar dikkat çekiyor. Yıl içerisinde sık sık zam yapılan alkol fiyatlarına yeni bir zam geleceği haberi medyada geniş yer buldu.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile alkol ürünlerine zam geleceğini açıkladı.

Alkol ürünlerine zam geliyor!

Tütün ve alkol ürünlerine yapılan zamları genellikle sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, 15 Mayıs 2022 tarihinde tüm ürünlerde zam geçişi olacağını, firmanın kendisine mesja attığını ve yüzde 15, yüzde 20, yüzde 35 ve yüzde 40 oranlarında zam yapılacağını açıkladı.

Alşkol fiyatlarına yapılan zamma karşı çıkan Özgür Aybaş, bunun zam değil yeme içme kültürüne yapılan yasaksız bir müdahale olduğunu dile getirdi.

Alkol fiyatlarına rekor zam geliyor! Tarih verildi, cep yakacak

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre sarmalık kıyılmış ve fermente edilmiş diğer içeceklere asgari maktu vergi tutarında artış yapılmıştır. Fermente edilmiş diğer içeceklere uygulanan asgari maktu ÖTV tutarlarında da değişikliğe gidilmiş ve bazı alkol ürünlerine zam yapılmıştı.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın açıklamalarına göre 15 Mayıs'tan itibaren alkol ürünlerine yüzde 40'a vartan bir zam daha gelecek.

Emlak365.com