Ankara, İstanbul Başta Olmak Üzere Meteoroloji'den Çok Sayıda Şehre Kar Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden beklenen yağış uyarısı geldi. Hafta içerisinde Ankara'da kar, İstanbul'a kar ve karla karışık yağmur olmak üzere yağış uyarısında bulunuldu. Hafta ortasından itibaren etkili olması beklenen yağışlar iç kesimlerde etkili olacak.

Ankara, İstanbul Başta Olmak Üzere Meteoroloji'den Çok Sayıda Şehre Kar Uyarısı

Kış ayları genelinde oldukça sıcak geçen havalar soğumaya hazırlanıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu haftalık uyarısında iç kesimler başta olmak üzere çok sayıda şehir için yağış uyarısında bulundu. İşte hafta genelinde Ankara, İstanbul ve diğer kentler için beklenen hava durumu raporları. 

METEOROLOJİ'DEN KAR YAĞIŞI UYARISI

Hava durumu raporlarına göre önümüzdeki hafta içerisinde Türkiye'de yağışlar görülecek. Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı hava kütlesi yurdun çeşirli şehirlerini etkisi altına alacak. Yağmur, karla karışık yağmur ve kar yağışı olarak gerçekleşecek yağışlarda zaman zaman etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan hava raporuna göre Türkiye'nin kuzey ve batı kesimlerinde görülecek yağışların, İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesinde etkisini hissettirecek. Pazartesi ve Salı günlerinde mevsim normallerinin üzerine çıkacak hava sıcaklıkları Çarşamba gününden itibaren düşecek. 

Ankara ve İstanbul

Oldukça sıcak geçen kış mevsiminde Ankara'ya ilk yağış uyarısı da geldi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ankara'da 14 Ocak Perşembe günü kar yağışı beklendiğini duyurdu. İstanbul için de uyarıda bulunan Meteoroloji 15 Ocak Cuma günü İstanbul'da karla karışık yağmur olacağını duyurdu. Balkanlardan gelen bu soğuk ve yağışlı havanın ülke geneline yayılması ve önümüzdei haftaya kadar etkili olması bekleniyor.

Emlak365.com

Yorumlar (0)