Avrasya Araştırma Son Anket Sonuçlarını Açıkladı! Erken Seçim Olur Mu, Olursa Kim, Hangi Parti Kazanır?

Ekonomide yaşanan dalgalanma siyaset kulislerini kaynatmaya devam ederken araştırma şirketleri tarafından açıklanan son anket sonuçları da yakından takip ediliyor. Anket sonuçları en çok takip edilen şirketlerden biri olan Avrasya Araştırma Şirketi başkanlık sistemi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında yapılan son anket sonuçlarını açıkladı. Erken seçim olur mu, erken seçim olursa hangi parti kazanır, bugün seçim olsa en yüksek oy oranı olan parti hangisi olur? Soruların yanıtları haberimizde..

Avrasya Araştırma Son Anket Sonuçlarını Açıkladı! Erken Seçim Olur Mu, Olursa Kim, Hangi Parti Kazanır?

Tükiye tüm dünyayı etkisi altına alan korana virüs salgını ile mücadele etmeye devam ederken bir yandan da pandeminin ekonomik etkileri ile boğuşuyor. 

Yaşanan gelişmelerin siyasi tercihler üzerindeki etkileri de araştırma şirketleri tarafından yapılan anket çalışmaları ile ölçülüyor. .

GENEL BAŞKANLARIN BEĞENİ ANKETİ SONUÇLARI AÇIKLANDI, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN OY ORANI DÜŞTÜ! 

Avrasya Araştırma şirketi gerçekleştirmiş olduğu son anket sonuçlarını açıkladı. 

Avrasya Araştırma Anketi Başkanı Kemal Özkiraz tarafından You Tube kanalı üzerinden açıklanan son anket sonuçlarına göre vatandaşlara farklı çok sayıda soru soruldu. 

En başarılı genel başkanlar anketinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için verilen oy oranı yüzde 37,8 seviyesine geriledi. Beğenmiyorum diyenlerin oranı ise ilk kez beğeniyorum oy oranını geçti ve yüzde 42,1 olarak gerçekleşti. Oranın düşmesine rağmen halen en beğenilen genel başkan Recep Tayyip Erdoğan oldu. 

VATANDAŞ ERKEN SEÇİM İSTEMİYOR! 

Son günlerde çok tartışılan erken seçim konusunda yöneltilen soruda ise vatandaş olumsuz yönde görüş bildirdi. Ankete katılan kişilerden yüzde 33,50'si erken seçim isterken yüzde 56,4 oranındaki çoğunluk ise erken seçime hayır dedi. 

BUGÜN TÜRKİYE'DE ERKEN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİ SEÇİMİ KAZANIR?

Erken seçim olsa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimi kazanır mı sorusuna katılımcıların yüzde 44,9 'u evet derken hayır diyenlerin oranı ise 45,7 olarak gerçekleşti. 

Emlak365.com