Avusturya Mahkemesinden Karar Çıktı! Sezgin Baran Korkmaz'ın Türkiye'ye İadesine Karar Verildi!

SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz'ın Türkiye'ye iadesi hakkında önemli bir gelişme yaşandı. Avusturya Mahkemesi'nin konuda hakkında karar aldığı açıklandı.
Avusturya Mahkemesinden Karar Çıktı! Sezgin Baran Korkmaz'ın Türkiye'ye İadesine Karar Verildi!

Türkiye'nin gündemine geçtiğimiz aylarda SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz ile alakalı iddialar bomba gibi düşmüştü. Bazı gazetecilerin siyasetçilerle Sezgin Baran Korkmaz arasında bağlantı kurmak için para talep ettikleri haftalarca konuşulmuştu. Suç örgütü lideri Sedat Peker tarafından gündeme getirilen iddialar oldukça tartışılmıştı.

TÜRKİYE VE ABD'DEN İADE TALEBİ!

Avusturya'da gözaltına alınarak tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz için hem Türkiye hem de Amerika Birleşik Devletleri iade talebinde bulunmuştu. Türkiye'de FETÖ bağlantısı ile hakkında soruşturma açılan Sezgin Baran Korkmaz, Amerika Birleşik Devletleri'nde de kara para aklamak ile suçlanıyor.

TÜRKİYE'NİN İADE TALEBİ KABUL EDİLDİ

Amerika Birleşik Devletleri, Sezgin Baran Korkmaz'ı yargılamak için Avusturya hükümetine iade talebinde bulunmuştu. Bu talep henüz sonuçlanmazken Türkiye'nin iade talebi hakkında karar çıktı. Sezgin Baran Korkmaz'ın Avukatı Volkan Dülger bir açıklamada bulunarak, “Avusturya'da Wels Mahkemesi, Sezgin baran Korkmaz'ın Türkiye'ye iadesi yönünde karar verdi. ABD'nin iade talebi de incelenecek ve bu yönde bir karar alınacak. Kesin karar ise ABD'nin iade talebinin incelenmesinin ardından karar verilecek. ” dedi.

SEZGİN BARAN KORKMAZ TÜRKİYE'YE İADE EDİLECEK Mİ?

Sezgin Baran Korkmaz'ın Türkiye'ye iade edilme sürecinin nasıl işleyeceği merak edilen konular arasında bulunuyor. Türkiye'nin iade talebinin kabul edilmesinin yanında ABD'nin da iade talebi nihai kararda önemli olacak. ABD'nin de talebinin kabul edilmesi durumunda nihai karar Avusturya Adalet Bakanlığı tarafından verilecek. Ancak eğer mahkeme ABD'nin iade talebini reddederse Sezgin baran Korkmaz, Türkiye'ye iade edilecek.