GÜNDEM

Bakan Karaismailoğlu Her Eve Yüksek Hızlı İnternet Projesini Açıkladı

Hükümetin 2023 yılı hedefleri kapsamında açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, internet alanında planlanan çalışmaları açıkladı. Bakan Karaismailoğlu 2023'te her ev için 100 megabit internet projesi olduğunu ilan etti.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Uluslararası Siber Olaylara Müdahale Merkezine (USOM) bir ziyaret gerçekleştirilen Bakan Karaismailoğlu, burada bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında internet erişimi, fiber altyapı, internet servis sağlayıcıları ve sosyal medya konularını ele alan Bakan Karaismailoğlu, yeni projeler hakkında konuştu.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NDAN HER EVE 100 MEGABİT İNTERNET MÜJDESİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bakanlık olarak yürütülen ve yürütülecek olan çalışmalar hakkında bilgi vergi. Bu kapsamda vatandaşların talepleri doğrultusunda adım atılacğaını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, fiber altyapı çalışmalarına vurgu yaptı. Bu alanda operatörlerin yönlendirildiğini ifade eden Bakan Karaismailoğlu çalışmaların devam etmesiyle fiber kullanım oranının artırılmasını sağlayacaklarını duyurdu.

Konuşmasının devamında 2023 projeleri hakkında konuşan Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni bir projenin ilk detaylarını açıkladı.

“Gençlerin ihtiyaçlarını önemsiyoruz. Gençlerimizin en çok dikkat ettiği ve önemsediği konu olan internet ve internet hızı bizim en öncelik verdiğimiz konular arasında. Çalışmalarımız doğrultusunda Türkiye 5G’ye geçecek ilk ülkelerden biri olacak. Ayrıca 2023 yılında her haneye 100 megabit internet projemiz var.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konuşmasının devamında Türkiye’nin önümüzdeki dönemlerde bazı alanlarda daha güçlü olacağını söyledi. Gençlerin dinamizmi ile fırsatların değerlendirileceğini ifade eden Bakan Karaismailoğlubilişim, e-Ticaret ve siber güvenlik alanında Türkiye’nin güçleneceğini söyledi.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir