Bayramı ilk gününde acemi kasaplar acillere koştu! Bayramın ilk gününde yaralanan kişi sayısı açıklandı

Bir Kurban Bayramı klasiği olan acemi kasaplar, bu yıl da yine acillere koştu. Türkiye genelinde Kurban Bayramında kaç kişi yaralandı ortaya çıktı.

Acemi kasapların ilk gün bilançosu açıklandı!

Müslüman alemi için büyük öneme sahip olan Kurban Bayramı, birinci günü itibariyle Türkiye’nin dört bir yanında kutlanmaya başladı. Kurban ibadetini yerine getirmek isteyenlerden büyük bir çoğunluğu kurbanını kesimhanelerde kestirirken, acemi kasaplar ise yine iş başındaydı.

Kimi zaman güldüren sahnelere, kimi zaman ise üzücü sonuçlarla karşı karşıya kalan acemi kasaplar, bu yıl da yine bıçağı kimseye bırakmadı. Günün ilk saatleriyle birlikte hastanelerin acil servisleri yaralı kasaplarla dolup taştı.

Kurban Bayramının ilk gününde yaralananların sayısı ortaya çıktı!

Kurban Bayramı’nın ilk gününde, kurbanını kendi kesmek isteyen acemi kasaplar her yıl olduğu gibi bu yıl da hastaneleri doldurdu. İstanbul hariç olmak üzere, Türkiye genelinde kurban kesimi sırasında 5 bin 102 kişi, kesici aletler ya da hayvanlardan aldıkları darbeler sonucunda yaralandı.

İstanbul genelinde bayramın ilk gününde kurban keserken yaralananların sayısı 1.149 olarak açıklandı.

Bayramı ilk gününde acemi kasaplar acillere koştu! Bayramın ilk gününde yaralanan kişi sayısı açıklandı

Acemi kasapların ilk gün bilançosu!

Bayram namazının ardından kimileri kurbanlarını kesmek için belediyeler tarafından belirlenen kesimhanelere giderken kimileri ise bahçelerinde kesmeyi tercih etti. Kurban Bayramlarının değişmeyen gündemi olan acemi kasaplar, yine kendilerini bıçakla ya da hayvanların darbeleriyle yaraladı.

Bayramı ilk gününde acemi kasaplar acillere koştu! Bayramın ilk gününde yaralanan kişi sayısı açıklandı - Resim : 2

Yaralılar en yakın acil servislere giderken, hastanelerin acil servislerinde yoğunluk meydana geldi. İstanbul’da 1.149 yaralı tespit edilirken, Türkiye genelinde ise toplam 5 bin 102 kişi acemi kasaplığı nedeniyle yaralandı.

Bayramı ilk gününde acemi kasaplar acillere koştu! Bayramın ilk gününde yaralanan kişi sayısı açıklandı - Resim : 3

Adıyaman’da 150, Ankara’da 198, Gaziantep’te 147, Kocaeli’de 271, Konya’da 253, Malatya’da 221, Rize’de 105 ve Sakarya’da 105 kişi yaralanırken diğer illerde de çok sayıda yaralı kişi bulunuyor.