'Bazı Milletvekilleri Muharrem İnce'nin Partisine Geçecek' İddiasına CHP'den Cevap Geldi!

CHP'de Muharrem İnce çatlağı devam ediyor. Yeni parti kuracağını ve bazı CHP'li milletvekillerinin bu partiye geçeceği açıklayan Muharrem İnce'ye CHP'den cevap geldi.

CHP'de Muharrem İnce çatlağı devam ediyor. Yeni parti kuracağını ve bazı CHP'li milletvekillerinin bu partiye geçeceği açıklayan Muharrem İnce'ye CHP'den cevap geldi.

Türk siyasetinde bir süredir tartışma konusu olan Muharrem İnce’nin kuracağı yeni partiye CHP’li bazı milletvekillerinin de geçeceği iddialarına CHP’den ilk defa cevap geldi.

CHP’de Muharrem İnce çatlağı yaşanıyor. CHP yönetimi ile ters düşen ve önce Memleket Hareketi’ni başlatan ardından da yeni bir parti kuracağını duyuran Muharrem İnce, bazı CHP milletvekillerinin de kendisi ile hareket edip yeni partiye katılacakları iddiasında bulunmuştu.

İSMAİL SAYMAZ İSTİFA EDECEK MİLLETVEKİLLERİNİ AÇIKLAMIŞTI!

Gazeteci İsmail Saymaz ise Muharrem İnce’nin kuracağı partiye katılacak olan milletvekillerinin İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel olduklarını iddia etmişti.

CHP’DEN CEVAP GELDİ!

Yaşanan bu gelişmelerin ardından ise tüm gözler CHP yönetimine çevrilmişti. CHP yönetiminin alacağı tavır merak konusu olurken bugün CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a bu soru soruldu. CHP’nin MYK toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Faik Öztrak, “Bu konuyu şu anda tartışmanın anlamı yok. Ortada böyle Bir şey yok. Hatta kurulmuş bir parti dahi yok. Kalkıp şu şuraya geçecek, bu buraya geçecek misalden öteye geçmiyor. Rahmetli Süleyman Demirel’in sözüyle ‘Doğmamış çocuğu don biçilmez’ ifadelerini hatırlatmak gerekiyor.” dedi.

CHP ÖNCE BEKLEYECEK SONRA HAREKETE GEÇECEK!

Muharrem İnce’nin kısa bir süre içeriisnde yeni partiyi kurarak CHP’den istifa etmesi bekleniyor. Bu iddiaların doğru olup olmadığı ise yeni partinin kuruluşu ile netleşecek. Siyaset kulislerinde konuşulan iddialara göre CHP yönetimi bu konuda ‘bekle-gör’ taktiğini uygulayacak. Muharrem İnce’nin yeni partisine katılım olursa ona göre pozisyon alınacak.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir