Bir Zamda Ona Geldi! Cep Yakacak Doğu Ekspresi 2022 Bilet Fiyatı Açıklandı

Kış mevsiminin en güzel tatil rotaları arasında yer alan Doğu Ekspresi için merakla beklenen bilet fiyatları açıkladı. Doğu Ekspresi bileti kaç TL, 2022 bilet fiyatı ne kadar, nasıl alınır?
Bir Zamda Ona Geldi! Cep Yakacak Doğu Ekspresi 2022 Bilet Fiyatı Açıklandı

Türkiye'de tatilcilerin son yıllardaki gözdesi haline gelen Doğu Ekspresi için beklenen açıklama geldi. Özellikle de kış mevsiminin gözde tatil rotaları arasına girmesinin ardından yoğun ilgi gösterilen hatta bilet bulmak imkansız hale getirilince Turizm Bakanlığı tarafından Turistik Doğu Ekspresi seferleri başlatılmıştı.

Hattın ününün artması ile beraber yolcu sayısı da her geçen gün artış göstermeye devam ederken son zamların ardından tren hattının 2022 bilet fiyatları da merak konusu olmuştu. 2022 Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları açıklandı. Yapılan açıklama ile ne yazık ki bu hatla unutulmaz bir tatil yaşamak isteyen kişilerin ödemeleri gereken bilet ücreti de rekor rakamlara yükselmiş oldu.

DOĞU EKSPRESİ 2022 BİLET FİYATI AÇIKLANDI! TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TREN BİLETİ KAÇ TL?

Sözcü Gazetesi yazarı Orhan Bozkurt tarafından yapılan habere göre Doğu Ekspresi tren bileti fiyatları da zamlandı. 15 Aralık 2021 tarihi itibari ile yeni yılın seferlerine başlayacak olan turistik Doğu Ekspresi treni bilet fiyatları ilan edildi. Yapılan açıklama ile tren hattında bilet fiyatı tek kişi 650 TL ve çift kişi 1.300 TL olarak ilan edildi.

Bugüne kadar toplam 37 bin kişinin taşındığı hatta ilk satışa çıkan biletler bir odada tek kişi seyahat edilmesi durumunda 400 TL, 1 odada iki kişi seyahat edilmesi durumda ise kişi başı 250 TL olarak fiyatlanmıştı. Turistik olmayan Doğu Ekspresi tren bileti fiyatı ise tek kişilik pulman ücreti 68 TL olarak belirlendi.

Bir Zamda Ona Geldi! Cep Yakacak Doğu Ekspresi 2022 Bilet Fiyatı Açıklandı

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TREN BİLETİ NEREDEN, NASIL ALINIR?

Ankara tren garından yola çıkan ve Kars'a kadar rüya gibi bir rota üzerinde ilerleyen Doğu Ekspresi, Erzincan'da 2 saat 20 dakika, İliç ve Erzurum'da ise 3 saat mola veriyor. Ekspres, Kars-Ankara yönündeyken ise Divriği'de 2,5 Bostankaya'da 3,5 saat molalı olarak eşsiz bir tatil rotası sunuyor.

Hattın tren biletleri TCDD online bilet satış sitesi üzerinden ve bu hatta hizmet veren tur şirketleri üzerinden alınabiliyor. 15 Aralık tarihi itibari ile yeniden seferlerine başlayacak olan hatta seyahat 32 saat sürüyor ve toplam 120 kişi kapasitesi ile sefer düzenliyor.