Büyük AK Parti Kongresi Öncesi Son İddia! Bakanlar Değişecek Listede Olan İsimler

24 Mart 2021 tarihinde AK Parti Büyük Olağan Kongresi gerçekleştirilecek.

Büyük AK Parti Kongresi Öncesi Son İddia! Bakanlar Değişecek Listede Olan İsimler
24 Mart 2021 tarihinde AK Parti Büyük Olağan Kongresi gerçekleştirilecek. Siyaset gündemi tarafından merakla beklenen kongre öncesinde ise iddialar artmaya başladı. Gündeme gelen son iddialarda hem bazı bakanlıkların ayrılacak hemde bazı isimlerin kabineden çıkacağı öne sürüldü. İşte kulislerde yer alan kabine iddiaları.

SİYASET GÜNDEMİNDE KONU KABİNE

Siyaset gündeminde gözler 24 Mart tarihine çevrilmiş durumda. Hem basında hemde kulislerde kongre kapsamında yapılabilecek değişimler konuşuluyor. Çok sayıda iddia gündeme gelirken bu iddilardan sonuncusu Birgün tarafından gündeme taşıntı. İnternet sitesinde yer alan habere göre; Kongre kapsamında bazı bakanlıklar ayrılacak.

Haberde Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın önceki düzenlemede olduğu gibi ayrılacak. Bir diğer iddia ise Hazine ve Maliye Bakanlığı için ortaya atıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın da ayrılabileceği ve iki ayrı bakanlık olabileceği ihtimaller arasında. Kulislerde yer alan bir diğer iddia ise şuan uygulamada olan sistemde bakanların milletvekilliğinden istifa etmesi gerektiğinden partide görev yapan ve parlamenter olmayan isimlerin tercih edilebileceği yönünde. Öne çıkan isimlerden biri olarak ise Ömer Çelik gösteriliyor.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ İLE GİDECEK BAKANLAR

Söz konusu haberde ayrıca kabine değişikliği ile görevinden ayrıcalacak olan bakanlara dair iddialarda yer aldı. Görevinden alınması beklenen bakanlara dair yapılan listede Bekir Pakdemirli, Ruhsar Pekcan, Zehra Zümrüt Selçuk ve Mehmet Nuri Ersoy yer aldı. Bunların dışında Fahrettin Koca ve Ziya Selçuk'un da kabineden alınabileceği ve çok geniş kapsamlı bir değişiklik olabileceği iddia edildi.
Yorumlar (0)