Büyükşehirlerde Yasaklar Geri Mi Geliyor! Valilikten Son Dakika Duyurusu

Ankara Valiliği yapmış olduğu bir açıklama ile 65 yaş üzerinde olan vatandaşlar için bazı kısıtlamaların uygulanacağını duyurdu.

Büyükşehirlerde Yasaklar Geri Mi Geliyor! Valilikten Son Dakika Duyurusu

Ankara Valiliği yapmış olduğu bir açıklama ile 65 yaş üzerinde olan vatandaşlar için bazı kısıtlamaların uygulanacağını duyurdu. Valilik tarafından ilan edilen karar, kısıtlama uygulamaları ve büyükşehirler için tedbir önlemlerine ilişkin son gelişmeler.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından ilan edilen son verilere göre Türkiye geneli günlük vaka sayısı 2 bin 500 rakamının üzerinde. Kış ayları öncesinde artış gösteren bu vaka sayılarının ardından ilk tedbir kararı Ankara Valiliğinden geldi. ANKARA VALİLİĞİNDEN KIŞ ÖNCESİ SALGIN ÖNLEMLERİKoronavirüs ile mücadele sürecinde Ankara Valiliği yeni almış olduğu kararları duyurdu. Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı sonrasında ilan edilen karar kapsamında 65 yaş üzerinde olan vatandaşlar için tedbir uygulanacağı bildirildi.Valilik açıklamasında, "65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10.00-16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabileceklerine, bu saatler dışında 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın sokağa çıkmasının kısıtlanmasına karar verilmiştir." bilgisini verdi. Ankara Valiliği'nin bu kararının artan koronavirüs vaka sayıları nedeniyle alındığı duyurdu. İSTANBUL, İZMİR İÇİN YENİ KISITLAMALAR GELECEK Mİ?Bazı Avrupa ülkelerinde günlük vaka sayılarının 50 bin seviyesinin üzerinde olması nedeniyle Türkiye'de tedbirlerin sıkı uygulanması öngörülüyor. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde vaka sayılarının daha da yükselmesi durumunda, uzmanlar İstanbul İzmir ve diğer kentler için yeni yasakların gelebileceğini ifade ediyorlar.Emlak365.com


Yorumlar (0)