CHP Başkanı Kılıçdaroğlu Açıkladı: Erken Seçim Ne Zaman Olur, Cumhurbaşkanı Adayı Olacak Mı?

Türkiye erken seçim tartışmalarına devam ederken CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu erken seçimin ne zaman yapılacağı yönündeki iddialarını bir kere daha dillendirirken seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı yönündeki soruları da yanıtladı.

CHP Başkanı Kılıçdaroğlu Açıkladı: Erken Seçim Ne Zaman Olur, Cumhurbaşkanı Adayı Olacak Mı?
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu özel bir televizyonun canlı yayınına konuk olarak önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu yapmış olduğu açıklamalarda son dönemde çok tartışılan erken seçim iddiaları ve Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında yöneltilen soruları da yanıtladı.

TÜRKİYE'DE ERKEN SEÇİM VAR MI, NE ZAMAN OLUR, OLACAK MI?

Cumhurbaşkanlığı seçimi için iktidarın 2023 yılını işaret etmesine rağmen özellikle de ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile muhalefet ise sık sık erken seçim talebini dile getirmeye devam ediyor.

Konu hakkında açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu "Normali şu, hükümetin bir an önce sandığı getirmesi lazım. Neden? Yönetemiyor artık, dağılmış bir hükümet var. Bir kişi o da nasıl yöneteceğini zaten artık bilmiyor. Bilen kişi, sorunlar karşısında çözümü halka anlatır.

Bunların hiçbiri olmuyor şu anda Erdoğan'ın gündeminde sadece ben varım, 'Bay Kemal.' Bay Kemal doğrudan doğruya halkın sorunlarını dile getiriyor ve bu sorunları dinlemekten rahatsız oluyor. Hükümetin bunları yapma şansı yok gecikilen her gün topluma ağır maliyetler getiriyor" diyerek erken seçimin hükümet tarafından Hodri Meydan denilerek acilen yapılması gerektiğini söyledi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANI ADAYI OLUR MU?

Kendisinin seçimlerde aday olup olmayacağı yönündeki soruya ise Kılıçdaroğlu kendilerinde demokrasi olduğunu dile getirerek ittifak yapmış oldukları tüm partiler ile bir araya gelerek görüşmeler yapacaklarını söyledi. Her parti kendi adayını mı çıkaracak, tek aday mı çıkacak buna karar verdikten sonra ittifakın bu yönde karar vermesi durumunda kendisinin de aday olabileceğini söyledi.
Yorumlar (0)