CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: Vatandaşlarımızdan Özür Dilerim!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun bugün yaptığı sosyal paylaşım gün boyu büyük tepki çekti. Canan Kaftancıoğlu akşam saatlerinde yine sosyal medyadan bir paylaşım yaparak özür diledi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu: Vatandaşlarımızdan Özür Dilerim!
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu bugün sosyal medyadan bir paylaşım yaptı. Merkez Bankası rezervlerinde bulunan ve ne olduğuna dair hakkında tartışmalar yapılan 128 milyar dolar için bir paylaşım yaan Canan Kaftancıoğlu bir fotoğraf paylaşımı yaptı. Geçtiğimiz yıllarda Suriye'den Avrupa'ya kaçak yollarla gitmek isterken bindikleri teknenin batması sonucu Bodrum'da sahile cansız bedeni vuran Aylan bebeğin fotoğrafının paylaşılması Canan Kaftancıoğlu'na tepki olarak göndü.

AYLAN BEBEK PAYLAŞIMI TEPKİ ÇEKTİ

Canan Kaftancıoğlu tarafından yapılan paylaşımda Aylan bebeğin fotoğrafının üzerine “128 dolar nerede” yazısı da yer aldı. Bu paylaşıma her kesimden büyük bir tepki gösterildi. Talihsiz bir şekilde hayatını oldukça kötü bir şekilde kaybeden bir bebeğin hatırasının siyaset malzemesi yapılması büyük eleştiriler aldı. Özellikle AK Parti'nin yetkili isimleri de gün boyu açıklama yaparak Canan Kaftancıoğlu'nu kınadıklarını beyan ettiler.

CANAN KAFTANCIOĞLU ÖZÜR DİLEDİ

Gün sonunda ise Canan Kaftancıoğlu'ndan bir açıklama geldi. CHP İstanbul İl Başkanı sosyal medyadan yaptığı yeni bir açıklama ile, “128 milyar doların doğru kullanılması halinde bu ve benzeri manzaraların oluşmayacağına dikkat çekmeyi amaçlarken Aylan bebeğin hala vicdanlarımıza ağır gelen, unutamadığımız görüntüsünü paylaştığım için vatandaşlarımızdan özür dilerim.” dedi.Canan Kaftancıoğlu'nun yapmış olduğu bu açıklaması Aylan bebeğin fotoğrafının paylaşımı nedeniyle kendisine yönlendirilen eleştirileri dizginleyemedi. Özellikle AK Partili isimler Canan Kaftancıoğlu'nu eleştirmeyi sürdürüyorlar. Bu tartışmalar siyasetin merkezine otururken bir süre daha devam etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca siyaset kulislerinde Canan Kaftancıoğlu'nun yapmış olduğu paylaşımın CHP'nin muhalefetine zarar verdiği de yüksek dille seslendirilmeye başlandı. CHP'den çıkan bu seslerin parti yönetimine nasıl yansıyacağı ve Canan Kaftancıoğlu'nun özür dilemesinin yapılacak değerlendirmede etkili olup olmayacağı ilerleyen günlerde belli olacak.
Yorumlar (0)