CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce ve HDP ile İttifak Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir program kapsamında merak edilen konu başlıklarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda son günlerde sıkça konuşulan Muharrem İnce ve HDP ile CHP ittifakı konusuna açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu net mesajlar verdi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce ve HDP ile İttifak Açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Haber Global TV'de yayınlanan "Candaş Tolga Işık ile Az Önce Konuştum" programına katıldı. 

Kemal Kılıçdaroğlku konuşmasının başında Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan savaş hali durumuna değindi. Geçtiğimiz 30 yıllık süreçte Karabağ sorununun çözülemediğini ifade eden Kılıçdaroğlu Azerbaycan'ın vatan toprağını koruduğunu ve Türkiye'nin her zaman Azerbaycan'ın yanında olduğunu söyledi. 

MUHARREM İNCE AÇIKLAMASI

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında ayrıca çok sayıda gündem başlığını ele aldı. Bu başlıklardan bir tanesi de Muharrem İnce oldu. 

Sunucunun sorduğu sorulara yanıt veren Kılıçdaroğlu, kendisine sorulan Muharrem İnce'yle son günlerde oturup konuştunuz mu? sorusuna yanıt verdi. Bu soruya Kılıçdaroğlu, hayır, ne zaman randevu istediyse verdik ifadelerini kullandı. 

Muharrem İnce'nin başlattığı Memleket Hareketine de değinen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu hareketten rahatsız olmadığını, İnce'nin önemli konuları gündeme getirdiğini söyledi. 

HDP İLE CHP İTTİFAKI OLACAK MI?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ayrıca CHP'nin HDP ile ittifak kurup kurmayacağına ilişkin ise şu sözleri kullandı. 

"Hayır. Zaten şu aşamada bir ittifak arayışı diye bir şey yok. Sonuçta bizim geçmişte kurduğumuz bir Millet İttifakı var. Bu Millet İttifakı yerel yönetimlerde yoktu. Yasal olarak milletvekili seçimlerinde vardı. Şu anda ortada bir seçim yok, herhangi bir şey yok."

Emlak365.com