CHP'li milletvekilinden iki yıldır pistine uçak uğramayan Balıkesir Havalimanı'na sert eleştiri!

CHP'li milletvekilinden iki yıldır pistine uçak uğramayan Balıkesir Havalimanı'na sert eleştiri!
CHP Balıkesir Millet Vekili Fikret Şahin, hizmete açıldığından beri kullanılmayan Balıkesir Havalimanı üzerinden hükümeti eleştirdi.

İki yıl önce hizmete açılan Balıkesir Havalimanı, pistine bir uçak dahi inmemesiyle çok konuşulmuştu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Balıkesir Havalimanı'nı hedefe koyarak hükümeti eleştirdi.

Milletvekilinden hükümete sert eleştiri!

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Balıkesir Havalimanı'na şimdiye kadar tek bir uçak bile inmemesini eleştirdi. 1954 yılında hizmete açılan Balıkesir Devlet Hastanesi'ne artık ilgi gösterilmediğini belirten Şahin, 2017 yılında Atatürk Şehir Hastanesi'nin hizmete başlamasından sonra Balıkesir Devlet Hastanesi'nin yatak kapasitesinin 650'den 260'da indirildiği bilgisini verdi.

Balıkesirli vatandaşların uzun yıllardır 400 yataklı ek bina yapılmasına ilişkin taleplerinin iletildiğini aktaran Şahin, proje bedeli 531 milyon lira olarak belirlenen ek bina için 2022 yılında maliyetinin yalızca yüzde 1,5 civarında bütçe ayrıldığı belirtildi.

CHP'li milletvekilinden iki yıldır pistine uçak uğramayan Balıkesir Havalimanı'na sert eleştiri!

Fakat neredeyse hiç kullanılmayan Balıkesir Havalimanı için 76 milyon lira harcandığını vurgulayan Şahin, 2019 yılında havaalanına harcanacak 76 milyon liralık bütçenin devlet hastanesine ayrılabileceğini söyledi.

Hükümeti bu konu üzerinden sert bir dille eleştiren Şahin, AK Parti'nin kullanılmayan projelere kamu kaynaklarını heba ettiğini ve Balıkesir'de resmen ikinci Zafer Havalimanı vakasının yaşandığını söyledi.

Öte yandan Balıkesir Havalimanı'na iki yıldır neredeyse hiç uçak inmediği ve vatandaşların da bu havalimanını kullanmadığı belirtiliyor. CHP'li milletvekili, boşa harcandığını ifade ettiği havalimanı yerine vatandaşların sağlığının düşünülerek asıl yatırımın Balıkesir Devlet Hastanesi'ne yapılması gerektiğine dikkat çekiyor. Balıkesir Havalimanı daha önce de çok kez eleştirilerin odağı olmuştu.

Emlak365.com